birgün

13° PARÇALI BULUTLU

DÜNYA 27.09.2021 09:32

Girit Adası'nda 6,5 büyüklüğünde deprem

Yunanistan'da Girit Adası'nda 6.5 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Girit Adası'nda 6,5 büyüklüğünde deprem

Avrupa Sismoloji Merkezi'nin verilerine göre Yunanistan'da 6,5 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Depremin merkez üssü Yunanistan'ın Kandiye bölgesel birimindeki Archanes kenti olarak belirlendi.

Reuters’ta yer alan habere göre Avrupa Akdeniz Sismoloji Merkezi (EMSC) Yunanistan'ın Girit Adası’nda 6.5 büyüklüğünde bir deprem olduğunu açıkladı. EMSC, depremin 2 km (1.24 mil) derinlikte gerçekleştiğini kaydetti.

Öte yandan Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Deprem Dairesi Başkanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre Ege Denizi'nde 5.7 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Depremin derinliği 9.62 kilometre olarak ölçüldü.

Depremin meydana geldiği bölgeye yakın Türkiye'deki 5 yerleşim merkezi şöyle sıralandı:

Datça Yazıköy 238.23 km
Datça Cumalı 239.28 km
Datça Yakaköy 241.68 km
Datça Sındı 243.99 km
Datça Mesudiye 245.74 km

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol