AKP'li Balıkesir Büyükşehir Belediyesinin müsilaj temizliğinde izlediği yöntem tepki çekti. Uzmanların "tehlikeli, girmeyin" dediği denizdeki müsilajı işçiler elleriyle temizledi.

"Girmeyin" denilen Marmara'da müsilajı belediye işçilerine elle temizlettiler

AKP'li Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, hekimlerin "hastalığa neden olur, denize girmeyin" uyarısına rağmen Marmara Denizi'ndeki müsilajı işçilere elle temizletti.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığının "Marmara Denizi Eylem Planı" kapsamında dün müsilaj temizleme çalışması başlatılmıştı. Kamu kurumları, belediyeler, akademik çevreler ile kitle örgütleri tarafından başlatılan çalışma doğrultusunda İstanbul, Çanakkale, Balıkesir, Tekirdağ ve İzmit'te sahilde müsilaj toplandı. Belediyeler çalışmalara başlarken AKP’li Balıkesir Büyükşehir Belediyesinin uyguladığı yöntem tepki çekti.

Hekimlerin pek çok hastalığa neden olabileceği konusunda uyararak "girmeyin" dediği Marmara Denizi'ndeki müsilaj, belediye işçilerine elle temizletildi.

Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde, denizdeki müsilajın temizliğinin normalde çok daha küçük işler için kullanılan vidanjörle yapıldığı, üstelik hayli küçük çaplı vidanjör hortumlarının da bizzat işçileri denize sokarak kullanıldığı görülüyor.