birgün

17° AÇIK

"Girmeyin" denilen Marmara'da müsilajı belediye işçilerine elle temizlettiler

AKP'li Balıkesir Büyükşehir Belediyesinin müsilaj temizliğinde izlediği yöntem tepki çekti. Uzmanların "tehlikeli, girmeyin" dediği denizdeki müsilajı işçiler elleriyle temizledi.

GÜNCEL 09.06.2021 11:39
"Girmeyin" denilen Marmara'da müsilajı belediye işçilerine elle temizlettiler
Abone Ol google-news

AKP'li Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, hekimlerin "hastalığa neden olur, denize girmeyin" uyarısına rağmen Marmara Denizi'ndeki müsilajı işçilere elle temizletti.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığının "Marmara Denizi Eylem Planı" kapsamında dün müsilaj temizleme çalışması başlatılmıştı. Kamu kurumları, belediyeler, akademik çevreler ile kitle örgütleri tarafından başlatılan çalışma doğrultusunda İstanbul, Çanakkale, Balıkesir, Tekirdağ ve İzmit'te sahilde müsilaj toplandı. Belediyeler çalışmalara başlarken AKP’li Balıkesir Büyükşehir Belediyesinin uyguladığı yöntem tepki çekti.

Hekimlerin pek çok hastalığa neden olabileceği konusunda uyararak "girmeyin" dediği Marmara Denizi'ndeki müsilaj, belediye işçilerine elle temizletildi.

Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde, denizdeki müsilajın temizliğinin normalde çok daha küçük işler için kullanılan vidanjörle yapıldığı, üstelik hayli küçük çaplı vidanjör hortumlarının da bizzat işçileri denize sokarak kullanıldığı görülüyor.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun