birgün

14° HAFİF YAĞMUR

GÜNCEL 13.02.2020 10:51

Gizemli yardımsever bu kez Diyarbakır'da görüldü

Türkiye’nin birçok ilinde veresiye defterlerini silip, yurttaşlara para dağıtan gizemli yardımsever, bu kez Diyarbakır’da ortaya çıktı

Gizemli yardımsever bu kez Diyarbakır'da görüldü

Türkiye'nin birçok ilinde ortaya çıkarak yurttaşlara yardım eden gizemli yardımsever, veresiye defterlerini kapatıp, yurttaşlara para dağıtmaya devam ediyor. Son olarak Diyarbakır’da ortaya çıkan 'Robin Hood', Yenişehir ilçesi Fiskaya Mahallesi'ndeki Mehmet Kızılhan’ın bakkalına uğrayarak yurttaşların 12 bin 500 liralık borç defterini sildi. Defterin yapraklarını kopararak yakan Yardımsever, hem yurttaşların hem de esnafın yüzünü güldürdü. yurttaşlar, teşekkür ettikleri gizemli Yardımseveri tanımak istediklerini söylediler.


Yardımsever tarafından 12 bin 500 liralık borç defterinin kapatıldığını aktaran bakkal Mehmet Kızılhan, peşin parayı verip, defteri yırtıp aldığını dile getirdi. Kızılhan, “Biri geldi, haber verdi, bu mahallenin borçlarının hepsini sileceğini söyledi. Bende gel dedim, yan komşum olan berberi çağırdım. Defterimi kontrol etti, toplam 12 bin 500 lira paramı peşin verip borç kağıtlarını yırtıp aldı. Kim buraya borcunu ödemeye gelirse borçlarının silindiğini söylüyorum, herkes 'Allah ondan razı olsun' diyor. Kiminin borcu 500 lira, kiminin 100 lira, hepsini sildi" dedi.

Borcu olan yurttaşlardan İrfan Yapan ise borçlarının silindiğine inanmadığını, bakkala gelip tekrardan sorduğunu söyledi. Yapan, "Geçen camiye gittim, millet birinin gelip mahallenin borçlarını sildiğini söyledi, bende çok inanmadım, gelip sordum 'Borcum ne kadar' diye. Borcumun olmadığını söyledi. Ben o anda sevindim, Allah razı olsun borcumu sildi. Ben bu yaşıma kadar ilk kez böyle bir şey gördüm. Ben şeker, yağ, çorba gibi şeyler almıştım, o adamı görürsem çok teşekkür edeceğim" diye konuştu.

Esrarengiz yardımseveri gören berber Adnan Katmer, borcu sildiren yurttaşın uzun boylu, esmer biri olduğunu söyledi. Katmer, "Geçenlerde bir yardımsever gelip burada yurttaşlarımızın borçlarını sildi, Allah ondan razı olsun. Uzun boylu, esmer biriydi. yurttaşların borcunu silenden Allah razı olsun" şeklinde konuştu.