birgün

13° AÇIK

Gökçeada'da düzenlenecek Meryem Ana Panayırı şikayetler üzerine iptal edildi

Gökçeada'nın meşhur Meryem Ana panayırı, CİMER'e gelen şikayetler üzerine iptal edildi. Gökçeada Eğitim ve Kültür Derneği açıklama yaparak "Yüzyıllardır imece olarak süregelen panayırımızın ticari bir faaliyete dönüştürülmesine karşıyız" dedi.

GÜNCEL 11.08.2022 21:02
Gökçeada'da düzenlenecek Meryem Ana Panayırı şikayetler üzerine iptal edildi
Abone Ol google-news

Gökçeada'da her yıl 15 Ağustos'ta yapılan ve Meryem Ana'nın ölümüne adanan panayır bu yıl düzenlenmeyecek.

Gökçeada'nın en meşhur panayırı olan ve ağustos ayında Türkiye ve Yunanistan'dan on binlerce kişiye ev sahipliği yapan panayırın organizasyonunu bu yıl İmroz Eğitim ve Kültür Derneği üstlendi. Derneğin, panayırdan elde edeceği gelir eğitim-öğretim faaliyetleri ve panayırın yapıldığı Tepeköy'ün ihtiyaçları için kullanılacaktı.

Gerçek Gündem'de yer alan habere göre, dernek yayınladığı açıklamayla CİMER'e gelen şikayetler üzerine bu yıl panayırı gerçekleştiremeyeceklerini söyledi.

Açıklamada, "Gökçeada Kaymakamlığı'ndan izin alınarak tüm hazırlığını yaptığımız panayır organizasyonu hakkında çeşitli şikayetler yapıldığını üzülerek öğrenmiş bulunuyoruz. Yüzyıllardır imece olarak süregelen panayırımızın ticari bir faaliyete dönüştürülmesine karşı olduğumuzu ifade etme ihtiyacı hissediyoruz" denildi.

,Derneğin açıklamasının tamamı şöyle:

gokceada-da-duzenlenecek-meryem-ana-panayiri-sikayetler-uzerine-iptal-edildi-1050997-1.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol