birgün

21° PARÇALI AZ BULUTLU

Gökhan Özoğuz'dan Ziya Selçuk'a 'İzmir Marşı' tepkisi

GÜNCEL 07.08.2019 10:32
Gökhan Özoğuz'dan Ziya Selçuk'a 'İzmir Marşı' tepkisi
Abone Ol google-news

Marmaris'teki İl Milli Eğitim Müdürlüğünün İzmir Marşı'nın söylenmesini engellemesi üzerinden tartışmalar devam ederken, Athena grubunun solisti Gökhan Özoğuz Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’u eleştirdi.

Gökhan Özoğuz eleştirisinde, "15 temmuz marşı nedir ya? 19 mayıs günü İzmir Marşı söylenir ve söyletilmelidir! Teesüf ederim Z. Selçuk !Yazık ,severdik" ifadelerini kullandı.

gokhan-ozoguz-dan-ziya-selcuk-a-izmir-marsi-tepkisi-610470-1.

Marmaris İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından 16 Mayis 2019'da 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nın 100’üncü yılı etkinlikler kapsamında ‘Gençlik Yürüyüşü’ düzenlenmiş, ‘100. yıl 19 Mayıs kutlu olsun’ yazılı beyaz tişört giyen ilçedeki lise ve ortaokul öğrencileri, öğretmenler ve ilçe protokolü, ellerinde Türk bayrakları ile Siteler Mahallesi’nde toplanıp, kortej eşliğinde Kordon Caddesi’ndeki Atatürk Anıtı’na yürümüştü.

Yürüyüş boyunca kortejin önündeki araçtan Mehter Marşı, Genç Osman Marşı ve 15 Temmuz Marşı çalınması dikkat çekmişti. Kortejin arka kısımındaki yaklaşık 50 öğrenci, buradan sonra yaklaşık 2 kilometre boyunca İzmir Marşı’nı okuyunca Marmaris İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü B.E., öğrencileri çalınan marşlara eşlik etmeleri, farklı bir marş söylememeleri için uyarmıştı.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol