birgün

15° AÇIK

KÜLTÜR SANAT 14.07.2020 06:56

Gölde kaybolan oyuncu Naya Rivera’nın cansız bedeni bulundu

ABD'de 4 yaşındaki oğluyla birlikte göle açıldıktan sonra ortadan kaybolan "Glee" dizisiyle tanınan 33 yaşındaki oyuncu Naya Rivera'nın cansız bedeni bulundu.

Gölde kaybolan oyuncu Naya Rivera’nın cansız bedeni bulundu

ABD’de Çarşamba günü oğluyla birlikte çıktığı tekne gezisinde kaybolan oyuncu Naya Rivera'nın cansız bedeni bulundu.

Geçtiğimiz günlerde ABD’deki Piru Gölü’ne giden ve orada kayıplara karışan 33 yaşındaki Naya Rivera’yı arama çalışmaları devam ederken polis gölde bir cansız beden bulunduğunu duyurmuştu.

Ventura şerifi Bill Ayub, buldukları cansız bedenin Naya Rivera’ya ait olduğunu bildirdi. Ayub, olayın intihar olduğuna dair hiçbir belirti olmadığını söyledi.

Ölüm nedenini doğrulamak için otopsi yapılacak.

"LANETLİ DİZİ" DİYE ANILIYOR

Bir dönemin çok izlenen TV dizilerinden Glee'nin kadrosunda yer alan Naya Rivera'nın California'daki Piru Gölü'nde kaybolması, yapım ile ilgili geçmişte yaşanan olayları hatırlattı.

Diziden ilk kötü haber, önemli rollerden birini üstlenen Cory Monteith'ten geldi. Monteith, 2013 yılında Kanada'nın Vancouver kentinde bir otel odasında ölü bulundu.

31 yaşındaki oyuncunun ölümü, o sırada romantik bir ilişki yaşadığı; aynı dizinin oyuncusu Lea Michele başta olmak üzere hayranlarını yasa boğdu. Yapılan otopside Monteith'in uyuşturucu ve alkolü karıştırarak tükettiği için hayatını kaybettiği belirlendi.

Monteith'in ölümü Glee dizisi kadrosunun yaşadığı tek trajik olay olarak kalmadı. Kısa süre içinde dizinin kamera arkası ekibinden iki kişi daha hayatını kaybetti. Üstelik sadece 2013 ile 2014 yıllarında. Dizinin yönetmen yardımcısı Jim Fuller, uykusunda geçirdiği kalp krizi sonucu hayata veda etti. Onun şoku daha atlatılamadan bu kez bir başka ölüm haberi geldi. 2014 yılında yapım asistanı Nancy Motes (yanda) evinin banyosunda cansız olarak bulundu. 37 yaşındaki kadının reçeteli ve reçetesiz ilaçları karıştırıp içerek hayatını kaybettiği belirlendi.

Nancy Motes, ünlü oyuncu Julia Roberts'ın kız kardeşiydi. Geride bıraktığı intihar notu ise ablası Roberts'ı suçlar nitelikteydi. Bu olayın ardından Nancy Motes'un yakın arkadaşı da olan yapım asistanı Cristina Lageman bütün bu olup bitenlerin üzerine "Glee lanetli bir dizi, bir kişiyi daha kaybettik" diye konuştu.

Glee dizisinin oyuncularından Mark Salling hakkında 2015 yılında evinde çocuk pornosu materyalleri bulundurmaktan dava açıldı, oyuncu suçlamaları kabul etti.

Hakkında 4 ile 7 yıl arasında hapis cezası istenene oyuncu mahkemesi tamamlanmadan hayatına son verdi.

***

NE OLMUŞTU?

Ödüllü dizi Glee'deki Santana Lopez karakteri ile ünlenen oyuncu Naya Rivera, önceki gün oğlunu da yanına alarak Ventura bölgesindeki Piru Gölü'ne gitti. Oradan bir tekne kiralayan Rivera ve oğlu göle açıldı. O arada olanlar henüz net bir şekilde bilinmiyor. Saatler sonra küçük Josey, bir başka tekne kullanıcısı tarafından, annesiyle birlikte kiraladıkları teknede uyurken bulundu. Ama o sırada Rivera'dan bir iz yoktu.Polis, olayla ilgili bir ipucu elde edebilmek için küçük Josey'in anlattıklarını da dinledi. Küçük çocuk yaşananları "Annem göle atladı ve bir daha geri dönmedi" diyerek anlattı.

NAYA RİVERA KİMDİR?

ABD'li aktris ve şarkıcı Naya Rivera, 12 Ocak 1987 tarihinde dünyaya geldi. Anne ve babası Yolanda ve George Rivera’dır. Naya Rivera, Kaliforniya Valencia’da büyüyüp ve Los Angeles ve çevresinde yaşamıştır. Rivera, Glee’de canlandırdığı Santana Lopez rolüyle ün kazanmıştı. Oyuncu Ryan Dorsey ile evlendikten dört yıl sonra 2018’de boşanmıştı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol