birgün

0° PARÇALI BULUTLU

KADIN 06.12.2021 09:58

Gonca Vuslateri, kargo şirketi çalışanı tarafından tacize maruz bırakıldığını açıkladı

Oyuncu Gonca Vuslateri, alışveriş yaptığı bir kargo şirketi çalışanı tarafından tacize maruz bırakıldığını ve konunun yargıya taşındığını duyurdu. Vuslateri kargo çalışanının, fotoğraflarını Twitter hesabından paylaşarak ''Geldim yoksun, neredesin?'' yazdığını belirtti.

Gonca Vuslateri, kargo şirketi çalışanı tarafından tacize maruz bırakıldığını açıkladı

Kadına yönelik taciz haberlerine her geçen gün yenisi ekleniyor. Oyuncu Gonca Vuslateri, bir kargo şirketi çalışanı tarafından tacize maruz bırakıldığını açıkladı. Vuslateri kargo çalışanının fotoğraflarını kişisel sosyal medya hesabından paylaşarak "Geldim yoksun, neredesin?" yazdığını belirtti.

Vuslateri Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Gündemim: Black Friday için ekstra elemanlar alan bir kargo şirketinden adresime teslim yapan kişi kişisel Instagram hesabında fotoğraflarımı paylaşan 'Eve geldim yoksun epilepsi geçiricem artık nerdesin' gibi cümleler yazan bir sapık çıktı.. Şirket vs her yer arandı, anlatıldı, izah edildi. Fakat adam delirdi ve 'or.. ben senin hayranınım sen kimsin beni ifşa ediyorsun' gibi tehditlere başladı. Menajerim ve avukatım Şeyde Yıldırım devreye girdi artık bugün ve elbette bu şirketin de sorumluluğu. Üstelik en sık çalıştığımız şirket. Bu talihsiz konudan anladım ki bu ülkede kadın olmak çok zor." ifadesini kullandı.

Vuslateri paylaşımlarında şunları kaydetti:

"Hele ki böyle durumlarda kim olursak olalım. Fakat kamuya mal olmuş bir kimlik olduğunda işler her zaman daha da tehlikeli.. O güvenlik görevlili apartmanlara özenmesek de biliyoruz ki hepimiz oralara gideceğiz sonunda. Bu ülkedeki can güvenliği tehditleri mahalle kültürünü bitirecek belli ki. Ve biliyorum ki kapımda cirit atsa ve dalaşsak, kendimi savunurken adama zarar versem 'Ben haksızım.' Can güvenliğimden emin olmadığım bu gece kapımın önüne emniyet ve güvenlik eşlik etsin diye gerekli yasal taleplerimi dile getiriyorum. Bilsin ki o her kimse yalnız değilim. Buradan o tehditlere de selamlar, sevgiler.. Mahkemede görüşeceğiz.. Adam arada yazıp tehdit edip duruyor arada siliyor.. hepsini takip ediyoruz."

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol