Gönüllü gençlerle buluşma
Fotoğraf: BirGün

BirGün EGE

Çiğli Belediyesi’nin ev sahipliğinde deprem dayanışma çalışmalarının Çiğli’deki merkezi Atatürk Spor Salonu’nda düzenlenen buluşmaya 500 gönüllü genç katıldı.

Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, gençlerle sohbet ederek emeklerine teşekkür etti. Etkinlikle konuşanUtku Gümrükçü, “Depremden etkilenen yurttaşlarımızın yaralarını sarmak ve yaşama yeniden entegre olmalarını sağlamak adına başlattığımız dayanışma seferberliğine ilk günden itibaren gönüllü olarak destek veren gençlerimize teşekkür etmek adına böyle bir etkinlik düzenledik. Gençlerimiz 100 yıl önce Kurtuluş Savaşı’nda olduğu gibi bu zorlu süreçte de milletimize umut oldu. Gece gündüz demeden çalıştılar. Yeri geldi yemek bile yemediler. Ailelerinden ödün verdiler. Gösterdikleri dayanışma ile örnek bir aktif yurttaşlık profili ortaya koydular” dedi.

Gümrükçü şunları söyledi: “Enerjileri ve emekleriyle İzmir’de Büyükşehir Belediyemizin ardından en büyük yardım kampanyası düzenleyen ilçe olduk. Onlar ne Z ne Y kuşağı. Onlar A kuşağı. Atatürk kuşağı. Ülkemizi bilimin ışığında muasır medeniyetler seviyesine çıkaracak olan bu gençlerimiz. Yüreklerine sağlık, onlarla ne kadar gurur duysak az. Bundan sonraki süreçte de gençlerimizle bir araya geleceğiz, önerilerini ve eleştirilerini dinleyeceğiz.”