birgün

20° AÇIK

YEŞİL BİRGÜN 03.02.2020 11:19

Gönüllüler Gümbet Koyu'nda 500 kilo çöp topladı

Bodrum'da her hafta sonu bir araya gelen çevre gönüllüleri birlikte temizlik yapıyor. Gönüllüler bu hafta Gümbet Koyu'nda 500 kilo atık topladı

Gönüllüler Gümbet Koyu'nda 500 kilo çöp topladı

Muğla'nın Bodrum ilçesinde buluşan gönüllüler, Gümbet Koyu'nda yaklaşık 500 kilo atık topladı.

Sosyal medyada 'Misgibi1Bodrum' etiketiyle hafta sonları buluşan gönüllüler, çevre temizliklerine devam ediyor. Bu hafta sonu Gümbet Koyu'nda bir araya gelen grup, Bodrum Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü personelinin de desteğiyle yaklaşık 500 kilo atık topladı.

Gönüllüler, 2 Şubat Dünya Sulak Alanlar Günü kapsamında da Bodrum Kent Konseyi üyeleriyle anlamlı bir çalışmaya imza attı. Bodrum Kent Konseyi Gölköy Kovalık Sulak Alanı'nı Koruma Çalışma Grubu'nun düzenlediği etkinliğe Kent Konseyi Başkanı Arif Yılmaz, Gölköy Mahalle Muhtarı Ahmet Barut ve çevre gönüllüleri katıldı.

Gölköy Kovalık Sulak Alanında, çevre temizliği gerçekleştirildi. Bodrum Belediye Başkanı CHP'li Ahmet Aras, "Bodrum sadece devlet ve yerel yönetime bırakılmayacak kadar değerlidir" diyerek, temizlik çalışması yapanları kutladı.

DHA

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız