birgün

11° AZ BULUTLU

TEKNOLOJİ 13.10.2020 13:48

Google’dan kullanıcılarına duyuru: Artık Play Müzik kullanılmayacak

Google, Play Music mağazasını kapattı. Google daha önce yaptığı açıklamada Play Music uygulamasının Ekim ayında kapatılacağını duyurmuştu.

Google’dan kullanıcılarına duyuru: Artık Play Müzik kullanılmayacak

Google’un kullanıcılarına şarkı satın almasına imkan veren bir müzik servisi olan Google Play Music kapandı.

Google Play üzerinden Google Play Music hakkında bir açıklama yayınlandı.

Açıklamada kullanıcılar YouTube Music’e davet edilirken, aktarım için Google Paket Servisi’nin de kullanılabileceği hatırlatıldı.

Play Müzik kitaplığının YouTube Music’e aktarılması için yöntemler yer aldı. Google, açıklamasıyla Google Play Müzik kullanıcılarını son kez uyardı.

Google, Müzik abonelerine ‘Bu yılın sonunda Google Play Müzik uygulamasına erişiminizi kaybedeceksiniz.’ diyor. Aynı zamanda aktarma işlemi yapılmadığında Play Müzik verilerinin belirli bir süre sonra silineceğini de belirtiyor.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol