birgün

18° PARÇALI AZ BULUTLU

TEKNOLOJİ 23.04.2020 12:06

Google Play'den çocuklara özel hizmet

Google, Android akıllı telefonlarda uygulama indirme platformu Play Store için yeni bir sekme açtığını duyurdu. Google, Play Store hizmetlerine "Kids" sekmesini de açtı

Google Play'den çocuklara özel hizmet

Google, Android akıllı telefonlarda uygulama indirme platformu Google Play Store için yeni bir sekme açtığını duyurdu. Google, Play Store hizmetlerine "Kids" sekmesini de açtı.

Çocuklar için geniş bir uygulama yelpazesine sahip olan 'Kids' sekmesindeki uygulamalar "öğretmen onaylı" olarak tanımlanıyor.

Firma, çocuklara yönelik uygulamaların belirli bir standardın üstünde olması için ABD'deki akademik uzmanlar ve öğretmenlerle çalışıyor. Öğretmen onaylı uygulamalar Kids sekmesi dışındaki yerlerde, özel bir etiketle gösteriliyor. Böylece uygulamanın çocuklara uygun olduğunu anlayabiliyorsunuz.

Google'ın belirlediği kriterler arasında uygulamanın yaşa uygun olması, sunduğu öğrenme deneyiminin türü ve nasıl bir mesaj verildiği var. Firma, uygulamanın öğretmen onaylı olmasında hangi kriterin etkili olduğunu da açıkça gösteriyor; böylece veliler uygulamanın ne işe yarayacağını daha iyi anlayabiliyorlar.

ABD'de önümüzdeki birkaç gün içinde kademeli olarak kullanıma açılacak olan Kids sekmesi, zaman içerisinde diğer ülkelere de gelecek ancak bunun ne zaman olacağı hakkında bir bilgi şimdilik yok.

Kaynak: CHIP

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol