birgün

23° PARÇALI BULUTLU

Görevden uzaklaştırılan Boğaziçili akademisyenden Şentop'a tepki: Oğlunuzun hocasıydım

Boğaziçi Üniversitelilerin kişisel verilerine erişim izni verildiğini ortaya çıkaran akademisyenlerden Prof. Dr. Tuna Tuğcu, TBMM Başkanı Mustafa Şentop'a seslenerek, "Oğlunuz da dahil olmak üzere tüm Boğaziçililerin kişisel bilgilerine bir firma için erişim hakkı verildiğini ortaya koyduğum için görevden uzaklaştırıldığımı ve diploma törenine katılamadığımı biliyor musunuz?" dedi.

GÜNCEL 06.07.2022 13:38
Görevden uzaklaştırılan Boğaziçili akademisyenden Şentop'a tepki: Oğlunuzun hocasıydım
Abone Ol google-news

Boğaziçi Üniversitesi mezunları, öğrencileri, akademisyenleri ve idari personellerinin kişisel bilgilerine onaysız erişim izni verildiğini tespit eden dört akademisyenden biri olan ve görevden uzaklaştırılan Prof. Dr. Tuna Tuğcu, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop'a seslendi.

Akademik danışmanı ve iki derste hocası olduğu öğrencinin Şentop'un oğlu olduğunu, diploma törenine katılamadığını söyleyen Tuğcu, "Ben o ve diğer Boğaziçilileri ve Boğaziçi'yi korumaya devam edeceğim." ifadelerini kullandı.

'TÖRENE KATILAMADIĞIMI BİLİYOR MUSUNUZ?'

Sosyal medyadan paylaşım yapan Tuğcu şu ifadeleri kullandı:

"Sayın TBMM Başkanı @MustafaSentop, şu esnada oğlunuzun diploma töreni var. Ben oğlunuzun akademik danışmanı ve iki derste hocasıydım. Ancak oğlunuz da dahil olmak üzere tüm Boğaziçililerin kişisel bilgilerine bir firma için erişim hakkı verildiğini ortaya koyduğum için görevden uzaklaştırıldığımı ve diploma törenine katılamadığımı biliyor musunuz?

Sevgili öğrencime (ismini vermiyorum) hayatta başarılar diliyorum. Yolu açık olsun. Ben o ve diğer Boğaziçilileri ve Boğaziçi'yi korumaya devam edeceğim."

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol