birgün

8° KISA SÜRELİ HAFİF YOĞUNLUKLU YAĞMUR

GÜNCEL 11.12.2018 09:01

Görmediği halde kelepçe takılıyor

Görmediği halde kelepçe takılıyor

DENİZ YERLİKAYA

Hapishanelerdeki hak ihlalleri sürüyor. Kırıkkale F Tipi Cezaevi’nden BirGün’e mektup gönderen görme engelli bir tutuklu, maruz kaldığı hak ihlallerini anlattı.

Kırıkkale F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Cezaevi’nden gazetemize mektup gönderen tutuklu, görme engelli olduğunu, kaldığı cezaevinde çeşitli hak ihlalleri ve işkenceye maruz bırakıldığını ifade etti. Cezaevinde çıplak aramaya direndiği için dava açıldığını ve bu davadan yedi ay on beş gün ceza aldığını aktaran tutuklu, tahliye olacakken istinaf davasının reddedildiğini belirtti.

Cezaevindeki haksızlıklara sessiz kalmadığı için ceza ve işkence gördüğünü aktaran tutuklu, bu işkenceler sırasında sağ kolunu kullanamaz hale geldiğini belirtti. Hastaneye giderken gözleri görmediği halde kelepçe taktıklarını, bazı doktorların da kendisine kelepçeli tedavi dayattıklarını aktardı.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız