Yer Bilimci Prof. Dr. Naci Görür, deprem hazırlıklarına ilişkin siyasetçilere eleştiride bulundu. Seçimlere işaret eden Görür, "Birbirleriyle yarışırcasına sorunlara sahip çıkan ve vaadlerde bulunan siyasiler deprem konusunda sessiz. Siyasilere can güvenliği talebinizi iletin, eğer tepki alamazsanız sandıkta gereğini yapacağınızı belirtin." ifadelerini kullandı.

Görür: Birbirleriyle yarışırcasına vaatlerde bulunan siyasiler deprem konusunda sessiz

Bilim Akademisi Kurucu Üyesi Yer Bilimci Prof. Dr. Naci Görür, deprem tehlikesini hatırlatarak siyasilere eleştirilerde bulundu.

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Görür; "Gerek İstanbul’un gerekse başka yerlerin depreme hazırlanması konusunda kararlı ve ikna edici bir ses ne hükümetten ne de muhalefetten geliyor" diyerek seçimlere işaret etti.

Görür paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

"Arkadaşlar, biraz dertleşelim. Gerek İstanbul’un gerekse başka yerlerin depreme hazırlanması konusunda kararlı ve ikna edici bir ses ne hükümetten ne de muhalefetten geliyor. Bir birleriyle yarışırcasına sorunlara sahip çıkan ve vaadlerde bulunan siyasiler deprem konusunda sessiz. Böyle bir beka sorununda sessiz olmaları anlamlı. Bu konuda topa girmek işlerine gelmiyor olmalı. Belki de göze görünür işlere talip olmak iktidar için daha kestirme bir yol olarak görülüyor. Önümüzde çok ciddiye alınan bir seçim var. Yüzbinlerce insanımızın can güvenliğini dile dahi getirmeyip bu konunun üzerini örten siyasilere, hangi partiden olursanız olun can güvenliği talebinizi iletin, eğer tepki alamazsanız sandıkta gereğini yapacağınızı belirtin. İnanın bu en etkili yoldur. Önümüzde yaklaşık bir yıl var. Unutmayın seçmenin dediği olur."