birgün

10° AÇIK

GÜNCEL 30.01.2017 14:06

Gözaltına alınan Barış İnce serbest bırakıldı

Gözaltına alınan Barış İnce serbest bırakıldı

BirGün Gazetesi Yayın Kurulu Üyesi Barış İnce, ifade vermeye gittiğinde başka davadan yakalama kararı olduğu gerekçesiyle gözaltına alındı. Çağlayan Adliyesine götürülüp ifadesi alınan İnce, ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

Barış İnce, ifade çağrısı üzerine gittiği karakolda başka bir davadan hakkında yakalama kararı çıkarıldığını öğrendi. İnce, kendi iradesiyle gittiği polis merkezinde gözaltına alınarak önce sağlık kontrolünden geçirildi, ardından Çağlayan Adliyesi’ne götürüldü. Çağlayan Adliyesinin nezaretinde tutulan İnce’ye kelepçe de takıldı.

Çağlayan Adliyesine götürülüp ifadesi alınan İnce, ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

Serbest bırakılan İnce, Twitter'dan da bir mesaj yayımlayarak "Gözaltından çıktım. Adliyeye getirildim bırakacaklar. Herkese Sevgiler" dedi. İnce mesajında "Ha bu arada hayır" notunu da ekledi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol