birgün

11° AÇIK

Gözaltına alınan HDP'li Hüda Kaya’nın oğlu adliyeye sevk edildi

HDP Milletvekili Hüda Kaya'nın oğlu Muhammed Cihad Cemre, 'terör örgütü faaliyetleri' nedeniyle kırmızı bültenle arananlar ile olan fotoğrafları nedeniyle gözaltına alındı. Cemre, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

GÜNCEL 27.06.2022 14:19
Gözaltına alınan HDP'li Hüda Kaya’nın oğlu adliyeye sevk edildi
Abone Ol google-news

Çanakkale'nin Bayramiç ilçesinde gözaltına alınan Halkların Demokratik Partisi (HDP) ,stanbul Milletvekili Hüda Kaya'nın oğlu Muhammed Cihad Cemre, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Bilgi Teknolojileri ve Haberleşme Şube Müdürlüğü'ne 20 Haziran'da gönderilen e-posta ihbarının ardından hakkında yapılan çalışma sonucunda 'terör örgütü faaliyetleri' nedeniyle kırmızı bültenle arananlar ile Muhammed Cihad Cemre'nin, kırsal alanda çekildiği anlaşılan fotoğraflar suçlama konusu yapıldı. Çalışmalar sonucunda Muhammed Cihad Saatçioğlu'nun soyadını mahkeme kararıyla Cemre olarak değiştirdiğini ve Çanakkale'nin Bayramiç ilçesinde yaşadığını belirlendi.

Çanakkale Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde, İl Emniyet Müdürlüğü İstihbarat ve Terörle Mücadele Şube ekipleri tarafından cumartesi sabahı düzenlenen operasyon ile Muhammed Cihad Cemre, Bayramiç ilçesinde yaşadığı evde gözaltına alındı. Evindeki aramalarda bulunan çok sayıda doküman ve dijital materyale el konuldu.

Cemre, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

DHA

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol