birgün

12° AÇIK

GÜNCEL 19.02.2020 23:26

Gözaltına alınan IŞİD'in infazcısının eşi ve diğer oğlu da yakalandı

Bursa'nın İnegöl ilçesinde gözaltına alınan ve terör örgütü IŞİD'in üst düzey yöneticilerinden olduğu belirlenen Suriye uyruklu şüphelinin eşi ve diğer oğlu da yakalandı.

Gözaltına alınan IŞİD'in infazcısının eşi ve diğer oğlu da yakalandı

Bursa'da Suriye'nin Deyrizor bölgesinde terör örgütü IŞİD'ın üst düzey yöneticiliğini yapan 50 yaşındaki Abu Taki Alshamy kod adlı şahsın yakalanmasının ardından eşi de Kocaeli'nde yakalanarak Bursa'ya getirildi.

AA'nın haberine göre; Abu Taki Alshamy'nin eşi B.A. ile birlikte yakalanan oğlu V.E. Kocaeli Emniyet Müdürlüğündeki işlemlerinin ardından Bursa Emniyet Müdürlüğüne getirildi.

Bu olayla birlikte gözaltına alınan 6 IŞİD'linin sorguları Bursa İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğünde devam ediyor.

IŞİD'in infazcısı olduğu belirlenen Abu Taki Alshamy'nin diğer oğlu da IŞİD terör örgütü üyesi olmak suçundan Bursa'nın İnegöl ilçesinde yakalanmıştı.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız