birgün

11° AÇIK

Grup Tekstil işçileri gasp edilen hakları için direniyor

ÇALIŞMA YAŞAMI 14.09.2020 08:35
Grup Tekstil işçileri gasp edilen hakları için direniyor
Abone Ol google-news

EMEK SERVİSİ

Tekirdağ Çorlu’da faaliyet gösteren Grup Tekstil Fabrikası’nın kapatılmasının ardından kıdem tazminatları ödenmeden işten çıkarılan 150 işçi 16 gündür direnişte. İşçiler, “Dilenmiyoruz, hakkımızı istiyoruz” diyor.

Toplamda 8 milyon TL tutarındaki kıdem tazminatlarını 9 aydır alamayan işçiler, önceki gün patron Adem Genç’in İstanbul Altunizade’deki evinin önünde eylemdeydi.

İşçiler, Adem Genç’in fabrikayı ve tüm şirket varlıklarını satmasına rağmen tazminatlarını vermediğini, üstelik “Alacağınızın yüzde 65’ini helal edin, yüzde 35’i de ikiye bölelim. Yarısını peşin, diğer yarısını da 84 ay taksitle vereyim” gibi tekliflerde bulunduğunu anlattı. “Biz kesinlikle bu teklifi kabul etmiyoruz. Hakkımız ne ise onu versin” diyen işçiler, dün de fabrikanın önünde eylemlerini sürdürdü. Tazminatlarını alana dek mücadeleyi sürdüreceklerini belirten işçiler tüm emek dostlarından destek bekliyor. İşçilere Türkiye Tekstil, Örme, Giyim ve Deri Sanayii İşçileri Sendikası (TEKSİF) da destek veriyor.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol