birgün

20° AÇIK

ÇALIŞMA YAŞAMI 14.09.2020 08:35

Grup Tekstil işçileri gasp edilen hakları için direniyor

Grup Tekstil işçileri gasp edilen hakları için direniyor

EMEK SERVİSİ

Tekirdağ Çorlu’da faaliyet gösteren Grup Tekstil Fabrikası’nın kapatılmasının ardından kıdem tazminatları ödenmeden işten çıkarılan 150 işçi 16 gündür direnişte. İşçiler, “Dilenmiyoruz, hakkımızı istiyoruz” diyor.

Toplamda 8 milyon TL tutarındaki kıdem tazminatlarını 9 aydır alamayan işçiler, önceki gün patron Adem Genç’in İstanbul Altunizade’deki evinin önünde eylemdeydi.

İşçiler, Adem Genç’in fabrikayı ve tüm şirket varlıklarını satmasına rağmen tazminatlarını vermediğini, üstelik “Alacağınızın yüzde 65’ini helal edin, yüzde 35’i de ikiye bölelim. Yarısını peşin, diğer yarısını da 84 ay taksitle vereyim” gibi tekliflerde bulunduğunu anlattı. “Biz kesinlikle bu teklifi kabul etmiyoruz. Hakkımız ne ise onu versin” diyen işçiler, dün de fabrikanın önünde eylemlerini sürdürdü. Tazminatlarını alana dek mücadeleyi sürdüreceklerini belirten işçiler tüm emek dostlarından destek bekliyor. İşçilere Türkiye Tekstil, Örme, Giyim ve Deri Sanayii İşçileri Sendikası (TEKSİF) da destek veriyor.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız