birgün

7° PARÇALI BULUTLU

EGE'DE BİRGÜN 17.08.2019 12:36

GSF öğrencilerinden mücadele çağrısı

GSF öğrencilerinden mücadele çağrısı

BİRGÜN İZMİR

Dokuz Eylül Üniversitesi öğrencileri Güzel Sanatlar Fakültesi’nin taşınma kararına karşı, herkesi fakülteyi savunmaya çağırdı.

Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi’nin (GSF) taşınma kararına karşı öğrencilerin mücadelesi devam ediyor. Fakültenin taşınmaması için açılan yürütmeyi durdurma davasında karar aşamasına gelinirken, DEÜ Rektörlüğü Pazartesi günü fakültenin idari bölümlerinin boşaltılmasını istedi.

GSF öğrencileri dün akşam fakültede gerçekleştirdikleri forumda okullarını terk etmeme kararı aldı. Pazartesi günü rektörlük binası önünde saat 12.00’da yapılacak olan basın açıklamasına çağrı yapıldı.

Öğrenciler, "Daha önce de söylediğimiz gibi son noktayı biz koyarız, gitmiyoruz" ifadelerini kullanarak, “Çadırlarımızla yerleşkemiz içinde olacağımızı ve yok edilmeye karar verilmiş fakültemizi bir yaşam alanına çevireceğimizi; sanata, eğitimimize, geleneğimize ve birlikteliğimize sahip çıkmakta inatçı olacağımızı bildiririz” dedi. Üniversite; tüm üniversite bileşenlerini, siyasetçileri ve yurttaşları dayanışmaya çağırdı.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız