birgün

12° AÇIK

GÜNCEL 04.09.2020 11:45

GSM operatörlerinin çekmediği köyde çocuklar uzaktan eğitim alamıyor

Isparta'nın Yalvaç ilçesine 23 kilometre uzaklıktaki 210 nüfuslu Sağır köyünde, GSM operatörlerinin şebekeleri çekmediği için çocuklar uzaktan eğitim alamıyor.

GSM operatörlerinin çekmediği köyde çocuklar uzaktan eğitim alamıyor

Isparta'nın Yalvaç'a bağlı Sağır Köyü'nde GSM operatörlerinin ve şebekelerinin çekmemesi nedeniyle yurttaşlar sorun yaşıyor. Köyde yaşayan çocuklar, imkansızlıklar nedeniyle uzaktan eğitimden faydalanamıyorlar. Konuya ilişkin konuşan Köy muhtarı Aydın Karaca, "Uzaktan eğitim başladı, ancak öğrencilerimiz ders bile çalışamıyor" dedi.

Karaca, çok mağdur olduklarını belirterek, "Alt yapımız yok. Köyümüzde normal verici de yok. Uzaktan eğitim başladı, ancak çocuklarımız ders çalışamıyor. Köyümüzün geçim kaynağı küçükbaş hayvanlık. Çobanlarımız dağa sürüyü otlatmaya çıktıklarında sıkıntıları oluyor ama bize ulaşamıyor" ifadelerine yer verdi.

"Jandarma ve 112 Acil Servis'i herhangi bir acil durumda arayamıyoruz" diyen Karaca, "Biz 112 Acil Servis'i aradığımızda ne dediğimizi anlamadığı için ambulansları Salur Mahallesi'ne gönderiyor. Bize bir an önce çözüm bulunmasını istiyoruz. Yetkililerden bizim derdimizin bulunmasını istiyoruz" diye konuştu.

DHA

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız