birgün

10° PARÇALI BULUTLU

DÜNYA 06.05.2019 10:59

Guaido’dan ABD’ye askeri müdahale çağrısı

Venezuela’da ABD destekli darbe girişiminin başını çeken muhalif lider Juan Guaido bu kez ABD’ye askeri müdahale çağrısı yaptı.  Guaido, ABD’den askeri müdahale talebinde bulunmak da dahil olmak üzere tüm seçeneklere açık olduğunu ifade etti. BBC‘ye verdiği röportajda, Guaido, ABD’nin olası bir askeri müdahalesi ile ilgili görüşleri sorulduğunda, Maduro yönetiminin “ülkeye felaket getiren süreci daha da […]

Guaido’dan ABD’ye askeri müdahale çağrısı

Venezuela’da ABD destekli darbe girişiminin başını çeken muhalif lider Juan Guaido bu kez ABD’ye askeri müdahale çağrısı yaptı.  Guaido, ABD’den askeri müdahale talebinde bulunmak da dahil olmak üzere tüm seçeneklere açık olduğunu ifade etti.

BBC‘ye verdiği röportajda, Guaido, ABD’nin olası bir askeri müdahalesi ile ilgili görüşleri sorulduğunda, Maduro yönetiminin “ülkeye felaket getiren süreci daha da radikalleştirmesi” halinde “tüm seçenekleri değerlendireceğini” söyledi.

ABD’nin kendisine verdiği desteğin “kesin” olduğunu savunan Guaido, “Bence Başkan (Donald) Trump’ın pozisyonu sabit ve buna tüm dünya gibi biz de minnettarlık duyuyoruz” dedi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız