birgün

14° KAPALI

KADIN 12.10.2020 11:25

Gül Gülsüm, hakkında uzaklaştırma kararı aldırdığı erkek tarafından katledildi

Çatalca’da Fikret Çakmak isimli erkek, kendisi hakkında uzaklaştırma kararı aldıran Gül Gülsüm'ü katletti.

Gül Gülsüm, hakkında uzaklaştırma kararı aldırdığı erkek tarafından katledildi

İstanbul Çatalca’da 28 yaşındaki Gül Gülsüm, hakkında daha önce kendisine uyguladığı şiddet nedeniyle uzaklaştırma kararı aldırdığı Fikret Çakmak isimli erkek tarafından katledildi.

8 Ekim'den bu yana haber alınamayan Gül Gülsüm’ün yakınlarının başvurusu üzerine olayla ilgili çalışma başlatan polis, Fikret Çakmak'ın ifadesine başvurdu. Şüphelinin emniyetteki sorgusunda Gül Gülsüm’ü zorla arabaya bindirip boş araziye götürdüğünü, burada öldürüp cansız bedenini metruk bir binaya attığını söylediği belirtildi.

Olay yerine giden polis ekipleri genç kadının cansız bedeniyle karşılaştı. Gül Gülsüm Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı. Fikret Çakmak çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

gul-gulsum-hakkinda-uzaklastirma-karari-aldirdigi-erkek-tarafindan-katledildi-791490-1.
Fikret Çakmak

DAVUTOĞLU'NDAN AÇIKLAMA

Cinayetin ardından açıklama yapan Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, “Canımız yandı. Partimize gönül veren üyemiz Gül Gülüm kadına yönelik şiddetin kurbanı oldu, kocası tarafından canice katledildi. Kardeşimize Allah’tan rahmet geride kalan evlatlarıyla ailesine başsağlığı ve sabır diliyorum. Katilin en ağır cezayı alması için sürecin takipçisiyiz” ifadelerine yer verdi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol