birgün

14° AÇIK

GÜNCEL 23.10.2019 00:38

Gülen’in kitapları hâlâ kütüphanede

Gülen’in kitapları hâlâ kütüphanede

İSMAİL ARI

Okullardan 300 bine yakın FETÖ kitabın toplansa da hâlâ kütüphanelerde çok sayıda Fethullah Gülen ile cemaat konulu kitaplar bulunuyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğü’nün sitesinde yapılan aramaya göre, kütüphanelerde Gülen ve cemaati öven kitapların olduğu görülüyor. FETÖ’den aranan Faruk Mercan’ın yazdığı ‘Fethullah Gülen’in sıra dışı hayatı, ABD’de geçirdiği dokuz yılın hikayesi...’ isimli kitabın Gaziantep Nurdağı İlçe Halk Kütüphanesi’nden alınabileceği ve ‘kullanılabilir’ durumda olduğu belirtildi. FETÖ’nün ‘ikinci adamı’ olduğu iddia edilen Abdullah Aymaz’ın ‘Diyalog Adımları’ isimli kitabının Manisa Salihli İlçe Halk Kütüphanesi’nde ve kullanılabilir durumda olduğu görüldü. İsmail Albayrak tarafından yazılan ‘Fethullah Gülen Hoca Efendi’nin tefsir anlayışı’ isimli kitap ise Erzurum’daki Erzurumlu Emrah Edebiyat Müze Kütüphanesi’nde bulunuyor.

MECLİS KÜTÜPHANESİ'NDE DE VAR

15 Temmuz sonrasında kapatılan Işık Yayınevi’nde basılan çok sayıda kitap TBMM kütüphanesinin raflarında da yer alıyor. Mehmet Şeker’in yazdığı ‘Müspet hareket: Saadet asrından günümüze uzanan hizmet modeli’ isimli kitabın içerisinde Fethullah Gülen’den alıntı kısımlar bulunuyor. Kitapta FETÖ’nün kendisine verdiği isimle ‘Hizmet Hareketi’nden’ söz ediliyor. TBMM’nin internet sitesinde kitabın ‘kullanılabilir’ durumda olduğu da belirtiliyor.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol