birgün

21° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 03.02.2020 16:42

Gülistan’ın yeni görüntüleri ortaya çıktı

Dersim'de 5 Ocak tarihinden bu yana haber alınamayan Gülistan Doku'ya ait yeni görüntüler ortaya çıktı

Gülistan’ın yeni görüntüleri ortaya çıktı


Dersim’de 5 Ocak tarihinden bu yana haber alınamayan ve en Sarı Saltuk Viyadüğü üzerinde otururken araç içi kamerasına görüntüsü takılan Gülistan Doku’yu arama çalışmaları devam ediyor.

Çalışmalardan henüz bir sonuç alınamazken Doku’nun kaybolduğu 5 Ocak günü, erkek arkadaşı Zainal Abakarov’dan ayrılıp minibüse giderken güvenlik kamerasına yansıyan yeni görüntüleri ortaya çıktı.

Sabah 11.20 sıralarında kayda alınan görüntülerde, arkadaşının yanından ayrılan Doku'nun yolun karşısına geçerek durakta minibüs beklemeye başladığı yer alıyor. Ayrıca o esnada telefonu çalan Doku, yaklaşık 3 dakikalık görüşmesinin ardından gelen minibüse biniyor.

Doku'nun daha önce de merkez Atatürk Mahallesi'nde bir kafe önünde erkek arkadaşı Zainal Abakarov ile konuşurken ve çekilen görüntüleri ortaya çıkmıştı.

Ayrıca, Doku'nun Sarısaltuk Viyadüğü üzerinde otururken bir aracının kamerasına yansıdığı iddia edilmiş, savcılık görüntülerle ilgili soruşturma başlatmıştı.

Doku için yapılan arama çalışmaları için Urfa'dan Dersim'e gelen 7 kişilik polis dalgıç ekibi, Uzunçayır Baraj Gölü'nde dalışlar gerçekleştirirken, Jandarma Özel Asayiş Komutanlığı'ndan (JÖAK) gelen ekipler ise baraj gölünde ROV cihazlarıyla arama çalışmaları yapıyor.

gulistan-in-yeni-goruntuleri-ortaya-cikti-683529-1.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız