birgün

11° PARÇALI BULUTLU

Gülşen'in tutukluluğuna itiraz edildi!

Nisan ayında verdiği bir konserde kullandığı ifadeler gerekçe gösterilerek tutuklanan Gülşen'in tutukluluğuna itiraz edildi. Gülşen'in avukatı Emek Emre tarafından İstanbul Nöbetçi Asliye Ceza Mahkemesi'ne gönderilmek üzere tutukluluğun kaldırılması talebiyle itiraz dilekçesi sunuldu.

GÜNCEL 26.08.2022 17:09
Gülşen'in tutukluluğuna itiraz edildi! Fotoğraf: Depophotos
Abone Ol google-news

Ataşehir'de 30 Nisan 2022'de verdiği bir konserde imam hatip mezunu bir kişi ile ilgili kullandığı ifadeler gerekçe gösterilerek hakkında tutuklama kararı verilen şarkıcı Gülşen'in tutukluluğuna itiraz edildi.

Gülşen'in avukatı Emek Emre, İstanbul Nöbetçi Asliye Ceza Mahkemesi'ne gönderilmek üzere tutukluluğun kaldırılması talebiyle itiraz dilekçesi sundu.

NE OLMUŞTU?

Kıyafetleri üzerinden gerici çevrelerce sık sık hedef alınan şarkıcı Gülşen, nisan ayında verdiği bir konserde sarf ettiği sözlerin sosyal medyaya düşmesinin ardından yeniden gündem olmuştu. Görüntülerde Gülşen’in bir kişi hakkında, “İmam hatipte okumuş daha önce kendisi, sapıklığı oradan geliyor” dediği duyuluyor.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Gülşen'in ifadeleri üzerine soruşturma başlatmış, Gülşen'in kolluk görevlilerince mevcutlu bir şekilde Cumhuriyet Başsavcılığı'nda hazır edilmesi talimatı vermişti. Savcılık ifadesinin ardından tutuklama talebiyle sulh ceza hakimliğine sevk edilen Gülşen hakkında tutuklama kararı verildi.

DHA

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol