birgün

22° PARÇALI AZ BULUTLU

Gülüşüyle güldüren oyuncu unutulmadı

KÜLTÜR SANAT 04.07.2022 06:50
Gülüşüyle güldüren oyuncu unutulmadı Fotoğraf: Depo Photos
Abone Ol google-news

Kültür Sanat Servisi

Tosun Paşa'dan İnek Şaban'a, Sakar Şakir'den Salako'ya, hayat verdiği karakterlerle Türk sinema tarihine adını altın harflerle yazdıran usta oyuncu Kemal Sunal, 22’inci ölüm yıldönümünde unutulmadı. Sunal, ailesi ve sevenleri tarafından Zincirlikuyu Mezarlığı'nda mezarı başında anıldı.

Sanatçının oğlu Ali Sunal, annesi Gül Sunal'ın talihsiz bir kaza geçirdiği için bugün katılamadığını belirterek, “Zaman nasıl geçti anlamıyor insan, daha da duygusallaşıyor. 22 yıl gibi geçmedi bizim için. Hala aklımızda, hâlâ çok sıcak” dedi. Çocukluğunun süper kahramanlarından Cüneyt Arkın'a da rahmet dileyen Sunal, şunları söyledi: “Onunla fotoğrafımı ararken sünnet düğünüm olduğu albümü buldum. Orada birlikte fotoğrafımız vardı geçenlerde onu paylaştım, aynı albümde babamla da bir fotoğrafım vardı onu da görünce çok güzel günler yaşanmış diye düşündüm. Çünkü güzel insanlarla yaşanmış, o yüzden de şanslı hissediyoruz kendimizi. Mekânları cennet olsun." ifadelerini kullandı. Kemal Sunal'ın kızı Ezo Sunal ise, “Her yıl daha da artarak devam eden bir özlemle anıyoruz ve görüyorum ki bütün sevenleri de o şekilde. Kocaman bir aileyiz, arayan soran, mesaj atan, dua eden herkese buradan çok çok sevgilerimi yolluyorum” diye konuştu.

Törene ünlü oyuncunun ailesinin yanı sıra yakınları, sevenleri ve sanatçı dostları katıldı.

'Türkiye'yi güldürüne adam' Kemal Sunal 3 Temmuz 2000 tarihinde Balalayka adlı filmin çekimlerine başlamak için Trabzon'a gitmek üzere bindiği uçakta kalkıştan hemen önce geçirdiği kalp krizi sonucu hayata gözlerini yummuştu.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol