birgün

25° PARÇALI AZ BULUTLU

GÜNCEL 04.08.2020 19:26

Gümüşhane'de meyve bahçelerinde çıkan yangın söndürüldü

Gümüşhane'de çıkan örtü yangınında meyve ağaçları zarar gördü.

Gümüşhane'de meyve bahçelerinde çıkan yangın söndürüldü

Merkeze bağlı Yeşildere Köyü Hacılı Mahallesi'nde köy sakinlerine ait meyve bahçelerindeki çalılık ve otluklarda henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı.

Gümüşhane Orman İşletme Müdürlüğü, Gümüşhane ve Torul Belediyesi İtfaiye ekipleri ile köylülerin müdahale ettiği yangın, yaklaşık 1,5 saatlik çalışmanın ardından söndürüldü.

Yaklaşık 10 dönüm alanda etkili olan yangında bazı meyve ağaçları zarar görürken, ekipler alevlerin etkili olduğu alanlarda soğutma çalışması yürütüyor.

Gümüşhane Belediyesi İtfaiye Amiri Muhammet Aydın, gazetecilere yaptığı açıklamada, 6 personel ve 2 araçla yangına müdahale ettiklerini söyledi.

Yangının kontrol altına alındığını belirten Aydın, "İlk etapta evlere ulaşmak üzereyken ekiplerimizin yoğun çabası sonucu eve ulaşmasını önledik. Amacımız öncelikle evleri kurtarmaktı. Daha sonrasında da büyük bir alanda yanan otlar ve ağaçları söndürdük. 1,5 saat süren bir çalışma sonunda yangını kontrol altına aldık" dedi.

Aydın, söndürme çalışmalarına Orman İşletme Müdürlüğü ve Torul İtfaiye ekiplerinin de destek olduğunu sözlerine ekledi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız