birgün

22° AÇIK

Güngören'de 5 kişiye mezar olan bina yıkıldı

Güngören'de çıkan yangında 5 kişinin hayatını kaybettiği tekstil atölyesinin bulunduğu bina yıkıldı.

GÜNCEL 23.02.2022 21:05
Güngören'de 5 kişiye mezar olan bina yıkıldı
Abone Ol google-news

Güngören'de yangında 5 kişinin hayatını kaybettiği binada yıkım çalışması başlatıldı.

Sanayi Mahallesi Sinanpaşa Sokak'ta, boya ve kimyasal maddeler kullanılarak dar dokuma malzemelerinin üretildiği iş yerindeki yangının ardından Güngören Belediyesi ekipleri, binadan örnekler alarak inceleme yaptı. İnceleme sonucunda bina için yıkım kararı alındı.

Belediye ve polis ekipleri sokakta güvenlik önlemi alırken, binanın çevresine şerit çekildi. Yangının çıktığı bina, daha sonra iş makinesiyle yıkılmaya başlandı.

NE OLMUŞTU?

Güngören'deki iş yerinde 11 Şubat'ta çıkan yangın, itfaiye ekiplerince söndürülmüş, yüksekten atlayarak yaralanan ve dumandan etkilenen 6 kişi hastaneye kaldırılmıştı.

Ayakta tedavi edilen bir işçinin beyanı üzerine binada araştırma yapan ekipler, yangından korunmak için kendilerini tuvalete kilitleyen 4 yabancı uyruklu işçinin dumandan zehirlenerek öldüğünü tespit etmişti. Ekiplerin çalışması sonucu binada bir kişinin daha cesedine ulaşılmıştı.

Yangına ilişkin başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan şüphelilerden 3'ü tutuklanmıştı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol