birgün

3° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 29.11.2020 19:58

Günlük koronavirüs verileri açıklandı: Ağır hasta sayısı 5 bini aştı, can kaybı yine rekor kırdı!

Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı 29 Kasım koronavirüs salgını verilerine göre 29 bin 281 yeni vaka kaydedildi. 185 can kaybı ile vefat sayısında yeni rekor kırılırken ağır hasta sayısı da 5 bini aştı.

Günlük koronavirüs verileri açıklandı: Ağır hasta sayısı 5 bini aştı, can kaybı yine rekor kırdı!

Sağlık Bakanlığı, 29 Kasım’a ait günlük koronavirüs verilerini açıkladı. Buna göre 29 bin 281 yeni vaka tespit edildi, 185 kişi hastalık nedeniyle yaşamını yitirdi. Can kaybı sayısı, şimdiye kadarki en yüksek seviyeyi oluşturdu. Ağır hasta sayısı da ilk kez 5 bini aştı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, kişisel Twitter hesabından yaptığı açıklamada şunları şöyledi:

Bugün 6.439 yeni hastamız var. Ağır hasta sayısı artmaya devam ediyor. Bu yükü başarıyla göğüsleyen sağlık çalışanlarımıza destek olun. Tedbirlere daha sıkı uyarak mücadeleye güç katın.

EN AZ 250 BİN AKTİF VAKA

Bugün 4 bin 15 kişinin daha iyileşmesiyle salgının başından beri toplam iyileşen kişi sayısı 400 bin 242 oldu. Sağlık Bakanlığı’nın ‘hasta’ tanımlamasına göre 94 binden fazla aktif koronavirüs ‘hastası’ bulunuyor. Bu sayıya son 5 günde açıklanan yaklaşık 150 bin vaka da dahil edildiğinde Türkiye’de şu an en az 250 bin civarında aktif koronavirüs vakasının bulunduğu ortaya çıkıyor.

Bugünkü tablo şöyle:

gunluk-koronavirus-verileri-aciklandi-agir-hasta-sayisi-5-bini-asti-can-kaybi-yine-rekor-kirdi-810917-1.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız