birgün

21° AZ BULUTLU

GÜNCEL 22.12.2018 11:40

Günübirlik kiraladığı evleri aylık kiraya vermiş

İzmir'de günübirlik kiraladığı evleri, kendisini emlakçı gibi tanıttığı kişilere aylık kiraya vererek dolandırıcılık yaptığı tespit edilen zanlı tutuklandı

Günübirlik kiraladığı evleri aylık kiraya vermiş

İzmir'de günübirlik kiraladığı evleri internette ilan vererek aylık kiralayan şüpheli tutuklandı.

Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliğine başvuran M.Y. ve N.T, internetteki kiralık ev ilanından ulaştıkları emlakçının kendilerini dolandırdığını ileri sürdü.

Şikayetçiler, Bornova ve Karabağlar ilçelerindeki mobilyalı evleri kiralamak için kendisini emlakçı olarak tanıtan kişiyle buluştuklarını, evleri gezdikten sonra beğenerek kontrat imzaladıklarını ve peşinat olarak biner lira verdiklerini öne sürerek, taşınmak için gittiklerinde ise evlerde başkalarının yaşadığını gördüklerini ifade etti.

Bunun üzerine çalışma başlatan ekipler, ikametlerin çevresindeki güvenlik kamerası kayıtlarını incelemeye aldı.

Araştırma sürecinde aynı şekilde dolandırıldıklarını belirten 4 kişi daha şikayette bulundu.

Şüphelinin S.D. (22) olduğunu belirleyen ekipler, zanlıyı gözaltına aldı.

Mağdurlar tarafından da teşhis edilen zanlı, emniyet ve savcılık ifadelerinin ardından çıkarıldığı nöbetçi hakimlikçe tutuklandı.AA

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız