birgün

6° PARÇALI BULUTLU

SPOR 06.04.2020 10:44

Günün önerisi: Once Broters

Günün önerisi: Once Broters

SPOR SERVİSİ

Bir zamanlar huzur içinde yaşayan ve sporun hemen hemen her branşında başarılı olan bir Yugoslavya vardı. Avrupa basketbolunun iki efsanesi Drazen Petrovic ve Vlade Divac da Yugoslavya’nın yetiştirdiği sporcular arasındaydı.

Birlikte büyüyen ve aynı ulusal takım için ter döken iki isim birbirlerine kardeş kadar yakındı. Petrovic Hırvat, Divac ise Sırptı ancak bunun ikisi için de bir önemi yoktu. Ta ki savaşa kadar... ESPN’nin 30 for 30 belgesel serisinin bir bölümü olarak yayımlanan Bir Zamanlar Kardeştiler, ikilinin bozulan ilişkisi üzerinden Yugoslavya iç savaşını çok iyi bir şekilde anlatıyor. Savaşın koca bir ülkeyi nasıl etkilediğini birbirine ‘kardeş’ diyen insanları düşmanlığa sürüklediğini anlatan bu belgesel mutlaka izlenmeli.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız