birgün

18° AZ BULUTLU

SPOR 09.04.2020 09:20

Günün önerisi: Senna

Günün önerisi: Senna

“O gelmiş geçmiş en iyi pilottu”
Niki Lauda

SPOR SERVİSİ

Motorsporları eğlenceli olduğu kadar tehlikeli. Yıl 2020 olmasına rağmen bu gerçek değişmiyor. Ne kadar önlem alınırsa alınsın hayati tehlike yarışan pilotları köşe başında bekliyor. Geçen sene Formula 2 pilotu Anthoine Hubert’in yaptığı kaza sonrasında yaşamını yitirmesiyle bu acı gerçeği bir kez daha gördük.

Bütün bu risklerin çok daha fazla olduğu 80’li yılların ortasında motorsporlarının en büyük arenası Formula 1’de çıkan bir yıldız vardı. Sınır tanımayan, korkusuz ve inanılmaz yetenekli... Senna pistte ilham veren bir pilottu. 1994’te San Marino Grand Prix’sinde yaptığı kaza sonrası henüz 34 yaşında yaşamını yitirmesi bütün Formula 1 dünyasını yasa boğdu. O hâlâ gelmiş geçmiş en iyi yarış pilotlarından biri olarak anılıyor.

Son dönemde yaptığı belgesellerle dikkat çeken İngiliz yönetmen Asif Kapadia, Brezilyalı yıldızın görkemli kariyerini çok iyi bir şekilde beyaz perdeye yansıtmış. Özetle Senna’yı izlemek bir hayli sıkıcı olan şu günlerde sizlere iyi gelecek.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız