birgün

16° AZ BULUTLU

MEDYA 14.02.2020 14:53

Haber Global ile anlaştıkları konuşuluyordu: Şirin Payzın ve Mirgün Cabas hakkında yeni iddia

Azeri sermayesinin kurduğu Haber Global'de kriz üstüne kriz patladı. Yeni Genel Yayın Yönetmeni'nin transfer ettiği Mirgün Cabas ve Şirin Payzın için tüm hazırlıklar yapılmasına rağmen apar topar yollar ayrıldı.

Haber Global ile anlaştıkları konuşuluyordu: Şirin Payzın ve Mirgün Cabas hakkında yeni iddia

Bir süredir izinlerin haftada bire indirilmesi nedeniyle kazanın kaynadığı Haber Global'de şimdi de ekran yüzü ve maaş krizi yaşandığı iddia edildi.

Medyatava'nın haberine göre; ünlü haberci Mirgün Cabas'la çarşamba günü son toplantı yapıldı ve her konuda anlaşma sağlandı. Stüdyo için hazırlıklara başlandı, programın ismi belirlendi. Ancak, dün kanalın Azeri Ceo'su ve yeni Genel Yayın Yönetmeni Mammad Gülmamadov programın yapılmamasına karar verdi. Gerekçenin ise programa yayın saati bulunamaması olduğu söylendi.

Bir başka ünlü ekran yüzü Şirin Payzın'la da görüşen, hatta program departmanına format hazırlayın dediği öne sürülen Gülmamadov'un ani bir kararla bu projesinden de vazgeçtiği iddia edildi.

Erdoğan Aktaş'la yolları ayırdıktan sonra Genel Yayın Yönetmenliği koltuğuna da bizzat oturan Ceo Gulmamadov personel maaşlarıyla da ilgili sıkıntılar yaşanıldığı konuşuluyor.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol