birgün

23° AÇIK

MEDYA 14.02.2020 14:53

Haber Global ile anlaştıkları konuşuluyordu: Şirin Payzın ve Mirgün Cabas hakkında yeni iddia

Azeri sermayesinin kurduğu Haber Global'de kriz üstüne kriz patladı. Yeni Genel Yayın Yönetmeni'nin transfer ettiği Mirgün Cabas ve Şirin Payzın için tüm hazırlıklar yapılmasına rağmen apar topar yollar ayrıldı.

Haber Global ile anlaştıkları konuşuluyordu: Şirin Payzın ve Mirgün Cabas hakkında yeni iddia

Bir süredir izinlerin haftada bire indirilmesi nedeniyle kazanın kaynadığı Haber Global'de şimdi de ekran yüzü ve maaş krizi yaşandığı iddia edildi.

Medyatava'nın haberine göre; ünlü haberci Mirgün Cabas'la çarşamba günü son toplantı yapıldı ve her konuda anlaşma sağlandı. Stüdyo için hazırlıklara başlandı, programın ismi belirlendi. Ancak, dün kanalın Azeri Ceo'su ve yeni Genel Yayın Yönetmeni Mammad Gülmamadov programın yapılmamasına karar verdi. Gerekçenin ise programa yayın saati bulunamaması olduğu söylendi.

Bir başka ünlü ekran yüzü Şirin Payzın'la da görüşen, hatta program departmanına format hazırlayın dediği öne sürülen Gülmamadov'un ani bir kararla bu projesinden de vazgeçtiği iddia edildi.

Erdoğan Aktaş'la yolları ayırdıktan sonra Genel Yayın Yönetmenliği koltuğuna da bizzat oturan Ceo Gulmamadov personel maaşlarıyla da ilgili sıkıntılar yaşanıldığı konuşuluyor.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız