Çekmeköy Kışlası önünde CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç’un basın açıklamasını takip eden BirGün muhabiri İsmail Arı saldırı girişimine maruz kaldı. Yaklaşık 15-20 kişilik bir özel güvenlik grubu, daha önce kışla arazisindeki ağaç katliamını görüntüleyen muhabirimizin üzerine yürüyerek saldırı girişiminde bulundu.

Haber takibi yapan muhabirimize saldırı girişimi!
İsmail Arı (BirGün)

HABER MERKEZİ

Çekmeköy Kışlası’ndaki ağaç katliamını haberleştiren muhabirimizi İsmail Arı, kışla önünde CHP’nin Çevre ve Doğa Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç’un basın açıklamasını takip etmek istediği sırada saldırı girişimine maruz kaldı.

Basın açıklamasından kısa bir süre önce yapılaşmaya açılan kışla arazisinin önüne giderek CHP heyetinin ve Öztunç’un gelmesini bekleyen İsmail Arı’ya, Emlak Konut’a bağlı özel güvenlik görevlileri saldırmak istedi. Yaklaşık 15-20 kişilik bir özel güvenlik grubu, defalarca kışla arazisindeki ağaç katliamını görüntüleyen muhabirimiz Arı’nın üzerine, “İsmail Arı yalan haber yapıyorsun” diyerek yürüdü ve sözlü tacizde bulundu.

Bu esnada Öztunç’un basın açıklaması için alanda bulunan polis ekipleri, özel güvenlik görevlilerinin saldırı girişimine engel oldu. Özel güvenlik görevlileri şantiyeye dönüştürülen kışla arazisine sokuldu.

DÜN DE GÖZALTINA ALINMAK İSTENDİ

Dün de Çekmeköy Mehmet Akif Mahallesi’nde park alanının yapılaşmaya açılmaması için 62 gün boyunca mücadele eden Çekmeköylüler gözaltına alındı. Mahallelinin gözaltına alınmasını görüntüleyen İsmail Arı da polis tarafından tehdit edildi ve defalarca polisin engellemesiyle karşılaştı.

Çekmeköy İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı, Arı'nın gözaltı anlarını kaydettiği telefonuna el ile müdahale ederek çekimi engelledi. Çekmeköy'deki askeri arazide yapılan çalışmaları görüntülemesi nedeniyle Arı'nın hakkında şikayet olduğunu söyleyen Emniyet Müdür Yardımcısı, "Bekle, seni de alacağım" dedi.