birgün

6° PARÇALI BULUTLU

MEDYA 19.10.2020 11:28

Habertürk spikeri Mehmet Akif Ersoy koronavirüse yakalandı

Habertürk kanalı spikerlerinden Mehmet Akif Ersoy, koronavirüse yakalandı.

Habertürk spikeri Mehmet Akif Ersoy koronavirüse yakalandı

Habertürk spikeri Mehmet Akif Ersoy, koronavirüse (Covid-19) yakalandığını duyurdu.

Ersoy, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda 3 gündür ateş, eklem ağrısı, kuru öksürük ve halsizlik şikayetiyle evde yatıyordum. Neticede Covid-19 pozitif rakamlarına dahil olmuşum. İstirahatteyim, bir süre sonra yeniden görüşmek ümidiyle, muhabbetle..." diyerek haberi duyurdu.

Habertürk spikeri Mehmet Akif Ersoy, daha önce CHP Sözcüsü Faik Öztrak’ın, “Devlet, vatandaşlarının sağlığını bugün korumayacak da hangi gün koruyacak?” sözlerini, konuya siyaseti karıştırdığı gerekçesiyle eleştirerek tepki çekmişti.

Ersoy, “Bu açıklama, ‘keşke bu işe siyaseti karıştırmasaydık’ diye düşündürdü beni. Hani hep konuşuyoruz meselelerle ilgili. Bütün bir memleketi ilgilendiren bir hadise. Hep birlikte omuz omuza mücadele etmemiz gereken bir zaman. RTÜK’ün bize kestiği cezayı ne kadar yanlış buluyorsak bu meselenin siyasallaşması, koronavirüs üzerinden siyaset tartışmak da bir o kadar sıkıntılı,” demişti.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol