birgün

13° PARÇALI BULUTLU

MEDYA 19.10.2020 11:28

Habertürk spikeri Mehmet Akif Ersoy koronavirüse yakalandı

Habertürk kanalı spikerlerinden Mehmet Akif Ersoy, koronavirüse yakalandı.

Habertürk spikeri Mehmet Akif Ersoy koronavirüse yakalandı

Habertürk spikeri Mehmet Akif Ersoy, koronavirüse (Covid-19) yakalandığını duyurdu.

Ersoy, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda 3 gündür ateş, eklem ağrısı, kuru öksürük ve halsizlik şikayetiyle evde yatıyordum. Neticede Covid-19 pozitif rakamlarına dahil olmuşum. İstirahatteyim, bir süre sonra yeniden görüşmek ümidiyle, muhabbetle..." diyerek haberi duyurdu.

Habertürk spikeri Mehmet Akif Ersoy, daha önce CHP Sözcüsü Faik Öztrak’ın, “Devlet, vatandaşlarının sağlığını bugün korumayacak da hangi gün koruyacak?” sözlerini, konuya siyaseti karıştırdığı gerekçesiyle eleştirerek tepki çekmişti.

Ersoy, “Bu açıklama, ‘keşke bu işe siyaseti karıştırmasaydık’ diye düşündürdü beni. Hani hep konuşuyoruz meselelerle ilgili. Bütün bir memleketi ilgilendiren bir hadise. Hep birlikte omuz omuza mücadele etmemiz gereken bir zaman. RTÜK’ün bize kestiği cezayı ne kadar yanlış buluyorsak bu meselenin siyasallaşması, koronavirüs üzerinden siyaset tartışmak da bir o kadar sıkıntılı,” demişti.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız