birgün

20° AÇIK

MEDYA 14.10.2020 10:51

HaberTürk yazarı Sevilay Yılman da 'Işıklar yanıyor' paylaşımını sildi

Habertürk yazarı Sevilay Yılman, AYM üyesi Engin Yıldırım'ın büyük tartışma yaratan 'Işıklar yanıyor' paylaşımını yorumladığı tweet'i silerek açıklama yaptı.

HaberTürk yazarı Sevilay Yılman da 'Işıklar yanıyor' paylaşımını sildi

Anayasa Mahkemesi eski Başkanvekili ve mevcut üyesi olan Engin Yıldırım'ın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım gündemi sarstı. Anayasa Mahkemesi'nin ışıklarının yandığı bir fotoğrafını "ışıklar yanıyor" mesajı ile paylaşan Yıldırım'ın sözleri AKP cephesinden 'darbe iması içeriyor' eleştirilerine hedef oldu.

Habertürk yazarı Sevilay Yılman ise paylaşımı önce ''İnşallah hep böyle yanar bu ışıklar'' cevabıyla takipçileri ile paylaştı.

haberturk-yazari-sevilay-yilman-da-isiklar-yaniyor-paylasimini-sildi-792498-1.

Ancak Yılman bir süre sonra bu paylaşımını sildi.

Yılman konuyla ilgili ikinci bir paylaşımda bulundu:

haberturk-yazari-sevilay-yilman-da-isiklar-yaniyor-paylasimini-sildi-792499-1.

Öte yandan Yılman, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımı silmesinin ardından gelen tepkiler üzerine tekrar bir açıklama yaptı.

Yılman paylaşımında şu ifadeleri kullandı;

"Anayasa Mahkemesi Üyesi Engin Yıldırım'ın yaptığı paylaşıma dair tweetimi silmem tartışılıyor... Bitirir ya da bitirmez bilmiyorum ama o tweeti yazma ve silme sebebimi kısaca çok samimi bir şekilde izah etmeye çalıştım... O izahım ekteki fotoğrafta..

haberturk-yazari-sevilay-yilman-da-isiklar-yaniyor-paylasimini-sildi-792500-1.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız