birgün

18° AÇIK

GÜNCEL 10.11.2020 23:13

Hakan Atilla'dan 'görevinden istifa etti' iddiasına yalanlama

Hakan Atilla, Borsa İstanbul (BIST) Genel Müdürü görevinden istifa ettiği iddiasını yalanladı. Gazeteci Cüneyt Özdemir'e konuşan Atilla, "Görevde olduğum sürece Borsada pek çok rekor kırdık. Daha da devam etmeye niyetliyim" dedi.

Hakan Atilla'dan 'görevinden istifa etti' iddiasına yalanlama

Hakan Atilla, Borsa İstanbul (BIST) Genel Müdürü görevinden istifa ettiği iddiasını yalanladı.

Atilla ile yaptığı görüşmeyi aktaran Gazeteci Cüneyt Özdemir, şunları söyledi:

"Şimdi Borsa İst Gn Müd Hakan Atilla ile konuştum. Aramızda şu konuşma geçti.

C; Hakan Atilla istifa mı ettin?

H: Hayır bu iddiaların aslı astarı yok. İstifa etmedim, görevimin başındayım. Görevde olduğum sürece Borsada pek çok rekor kırdık. Daha da devam etmeye niyetliyim."

Borsa İstanbul Kurumsal İletişim Direktörlüğü'nde yapılan açıklamada ise, "Borsa İstanbul A.Ş. Genel Müdürümüz Sayın Hakan Atilla ile alakalı Twitter üzerinden istifa ettiğine dair yayılmaya çalışılan iddialar gerçeği yansıtmamaktadır" ifadeleri kullanıldı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol