birgün

18° AZ BULUTLU

GÜNCEL 25.09.2020 12:44

Hakan Gülseven serbest bırakıldı: Muhalif olanı suç haline getiriyorlar

Bu sabah yapılan polis operasyonlarıyla gözaltına alınan Hakan Gülseven serbest bırakıldı. Gülseven, “Buradan bir suç çıkar mı? Muhalif olan her şeyi suç haline getirmeye çalışıyorlar. Bir şey çıkacağını sanmıyorum" diye açıklama yaptı.

Hakan Gülseven serbest bırakıldı: Muhalif olanı suç haline getiriyorlar

Haber Merkezi

İsimsizler Hareketi’ne yönelik başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan Hakan Gülseven serbest bırakıldı. İfadesinin ardından serbest bırakılan Gülseven, BirGün’e konuştu.

Bir Twitter hesabından ve Telegram grubundan suç çıkarılmaya çalışıldığını söyleyen Gülseven, “Buradan bir suç çıkar mı? Muhalif olan her şeyi suç haline getirmeye çalışıyorlar. Bir şey çıkacağını sanmıyorum. Geçenlerde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İsimsizlere yönelik birtakım ifadeler kullanmıştı. Soylu’nun ifadelerinden sonra böyle bir uygulamayla karşılaştık” dedi.

CUMHURBAŞKANI’NA HAKARET DE VAR

Ayrıca ‘Cumhurbaşkanı’na hakaret’ suçlamasıyla da ifade verdiğini aktaran Gülseven, “2015’te gözaltına alındığında ÖDP’li Onur Kılıç’a destek için attığım bir tweet’i de ‘Erdoğan’a hakaret’ diye göstermişler ama esas mesele İsimsizler grubu” diye konuştu.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız