Şarkıcı Hakan Peker, 480 ayrı sosyal medya hesabı açarak kendisine mesaj atan ve hakaret eden takipçisinden şikâyetçi oldu. Tuğba B. hakkında 13 yıl 11 aya kadar hapis istemiyle dava açıldı.

Hakan Peker takipçisinden şikâyetçi oldu: 480 ayrı sosyal medya hesabı açmış
Fotoğraf: İHA

Şarkıcı Hakan Peker, sosyal medyadan kendisine mesaj atan ve yanıt alamadığında hakaret içerikli yorumlar yapan bir takipçisinden şikayetçi oldu. 34 yaşındaki Tuğba B. hakkında "kişilerin huzur ve sükununu bozma", "hakaret" ve "özel hayatın gizliliğini ihlal" suçlarından 13 yıl 11 aya kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Dava kapsamında sanık Tuğba B.'nin, 480 ayrı hesap açarak şarkıcıya ısrarlı mesajlar attığı belirlendi.

Sabah gazetesinin haberine göre, İstanbul Anadolu Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen davaya Hakan Peker'in avukatı katılırken Peker'e platonik aşk besleyen Tuğba B. katılmadı.

Makeme hakimi sanık Tuğba B.'nin ifadesinin alınması için ikametinin bulunduğu Kocaeli’ndeki mahkemeye yazı yazıldığını ancak sanığın davanın esas mahkemesinde ifade vereceğini söylediğini belirtti.

Şarkıcı Peker'in avukatı sanık hakkında şikayetlerinin devam ettiğini kaydederek, "Hakkında zorla getirme kararı verilsin. Dava açıldıktan sonra da benzer eylemlerde bulunduğu için yeni soruşturmalar da açıldı. Aile mahkemesinden uzaklaştırma kararı da almıştık ve ihlal ettiği için cezalandırıldı" dedi.

Mahkeme, sanığın bir sonraki celse mazeretsiz şekilde duruşmaya katılmazsa hakkında yakalama kararı çıkarılarak duruşmaya getirileceğini belirtti. Duruşma ertelendi.