birgün

24° AÇIK

Hakan Yılmaz, 'Kalbin Merkezine Seyahat'le okuyucuyla buluşuyor

Şair, şarkı yazarı ve şarkıcı Hakan Yılmaz, “Kalbin Merkezine Seyahat” isimli şiir kitabıyla okuyucuyla buluştu.

BİRGÜN KİTAP 14.01.2022 15:47
Hakan Yılmaz, 'Kalbin Merkezine Seyahat'le okuyucuyla buluşuyor
Abone Ol google-news

Şair, şarkı yazarı ve şarkıcı Hakan Yılmaz, 1980’li yıllardan itibaren yazılmış şiirlerinden derlediği bir seçkiyi ilk defa “Kalbin Merkezine Seyahat”te okuyucuyla paylaşıyor.

İç sesle okunan şiirlerle birlikte, şairin ağzından yüksek sesle ve ezgi eşliğinde çıkmış şarkı-şiirlerin de yer aldığı kitap, Aralık 2021’de Alakarga Sanat Yayınları etiketiyle raflardaki yerini aldı.

HAKAN YILMAZ KİMDİR?

Şair, şarkı yazarı ve şarkıcı Hakan Yılmaz Erzurum’da doğdu ve ilkokulu bu şehirde bitirdi. Galatasaray Lisesi, Boğaziçi Üniversitesi ve ABD’de Columbia Üniversitesi’nde eğitim gördü. Şiir, şarkı sözü yazarlığı, şarkı yorumculuğu ve bestecilik dünyasına 1970’lerin sonunda lise öğrencisiyken adım attı.

1981’de Ezginin Günlüğü müzik grubunun kurucuları arasında yer aldı. Ezginin Günlüğü’nün 1983 baharındaki çıkış konserine şarkı yorumcusu, şiir düzenleyicisi, şiir okuyucusu olarak katkıda bulundu. 1980’ler boyunca Ezginin Günlüğü’nün birçok konserinde şarkıcı olarak görev yaptı. zginin Günlüğü’nün iki albümüne yorumcu olarak katkıda bulundu: “Sabah Türküsü” ve “Alagözlü Yar”. Ezginin Günlüğü’nün kurucu grubunun dağılmasından sonra müzik çalışmalarını bağımsız olarak sürdürdü.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun