birgün

28° AÇIK

GÜNCEL 09.07.2021 13:43

Hakimden, para cezası isteyen cinsel taciz sanığına: Artık birinin sana 'Dur' demesi lazım

Yoldan geçerken insanlara öpücük atıp cinsel organını gösterdiği iddiasıyla tutuksuz yargılanan Y.E., 1 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Karar sonrası para cezası isteyen sanığa, hakim "Cinsel tacizden sabıkan var. Para cezası almışsın. Artık ıslah olman için sana birinin 'Dur' demesi lazım" cevabını verdi.

Hakimden, para cezası isteyen cinsel taciz sanığına: Artık birinin sana 'Dur' demesi lazım

Kayseri'nin Kocasinan ilçesinde 10 Mart'ta meydana gelen olayda balkonda oturan S.Y., Y.E. tarafından tacize maruz bırakıldı. Y.E.'nin S.Y.'ye önce "Çok güzelsin" diyerek öpücük attığı, S.Y.’nin tepkisi üzerine de cinsel organını gösterdiği ileri sürüldü. Şikayet üzerine gözaltına alınıp, ifadesinin ardından serbest bırakılan Y.E. hakkında ‘cinsel taciz’ suçundan dava açıldı.

Kayseri 12. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen davada sanık Y.E. ile mağdur S.Y. hazır bulundu. Sanık Y.E. savunmasında, "Kesinlikle cinsel tacizde bulunmadım. Motosikletle giderken telefonda konuşuyordum. Bu kadını kesinlikle görmedim" dedi.

Şikayetçi olduğunu söyleyen S.Y. ise, "Balkonda oturduğum sırada motosikletle gelip, 'Sen çok güzelsin' dedi. 'Defol git' dediğimde de cinsel organını gösterdi. Şikayetçiyim" diye konuştu.

Mahkeme hakimi, sanık Y.E.’yi, 'cinsel taciz' suçundan 1 yıl hapis cezasına çarptırdı. Hakim, sanığın daha önce de aynı suçtan sabıkalı olması nedeniyle suça meyilli olduğuna hükmederek, cezayı ertelemedi. Karar sonrası Y.E., mahkeme hakimine "Para cezası verseniz olmuyor mu?" dedi. Hakim ise, "Daha önceden de cinsel tacizden sabıkan var. Para cezası almışsın. Artık senin ıslah olman için sana birinin 'Dur' demesi lazım" cevabını verdi.

DHA

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol