birgün

14° AÇIK

Hakkari'de cenaze konvoyuna gaz ve tazyikli su: Çok sayıda gözaltı

Şırnak'ın Cizre ilçesinde mahsur kaldığı bodrumda hayatını kaybeden Erdal Şahin'in Hakkari'deki cenaze konvoyuna polis saldırdı. Çok sayıda kişi gözaltına alındı

GÜNCEL 25.02.2016 13:23
Hakkari'de cenaze konvoyuna gaz ve tazyikli su: Çok sayıda gözaltı
Abone Ol google-news

Şırnak'ın Cizre ilçesinde mahsur kaldığı bodrumda hayatını kaybeden Erdal Şahin'in cenazesi Hakkari Devlet Hastanesi morguna getirildi. HDP Milletvekili ve DTK Eş Genel Başkanı Selma Irmak ve HDP Hakkari Milletvekili Nihat Akdoğan'ın da aralarında bulunduğu kalabalık, cenazeyi almak için hastaneye gitti.

Konvoyun Hakkari Emniyet Müdürlüğü önünden geçişi sırasında pankart açılmasını bahane eden polis tazyikli su ve gazla kitleyi dağıtmaya çalıştı.

Ardından cenaze konvoyu ilerleyişini sürdürürken, Keklikpınar Mahallesi yakınlarında konvoya ikinci defa gaz bombaları atıldı.

Bu sırada çok sayıda kişi gözaltına alınırken, 80 yaşındaki bir kadın ise gazdan etkilenerek hastaneye kaldırıldı.

Cenaze Sümbül Mahallesi'nde HDP milletvekillerinin katılımı ile toprağa veriliyor.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol