Halil Falyalı cinayetiyle ilgili özel bir ekibin Girne'den Türkiye'ye gönderileceği öğrenildi. Ekibin, soruşturmayla ilgili bazı belge ve delilleri de Türkiye'ye getireceği kaydedildi.

Halil Falyalı cinayetiyle ilgili özel bir ekip Türkiye'ye gönderilecek

Halil Falyalı cinayetine ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında, Girne'den bir ekibin Türkiye'ye geleceği ve soruşturma ile ilgili ikili koordinasyon sağlanacağı belirtildi.

Halil Falyalı, Kuzey Kıbrıs'ta uğradığı silahlı saldırıda hayatını kaybetti. Olayın ardından İstanbul'da 3 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan kişilerin "Söylemez Kardeşler" olarak bilinen suç örgütünün lideri Mustafa Söylemez ile Söylemez'le bağlantılı 2 kişi olduğu belirtildi. Şüphelilerin cinayetin ardından Kuzey Kıbrıs'tan tekne ile Türkiye'ye geçtiği kaydedildi.

Soruşturma kapsamında Girne'den bir ekibin Ankara'ya geleceği öğrenildi. Emniyet Genel Müdürlüğü Kriminal Daire Başkanlığı'nda ortak değerlendirmede bulunacak olan ekibin, soruşturmayla ilgili bazı belge ve delilleri de Türkiye'ye getireceği öğrenildi.

SÖYLEMEZ AİLESİNİN AVUKATI KONUŞTU

Öte yandan iddialara ilişkin Mustafa Söylemez'in yeğeni ve ailenin avukatı Fırat Söylemez açıklamalarda bulundu.

Avukat Fırat Söylemez, "Söylemez ailesinin bu kişiyle uzaktan yakından hiçbir şekilde bağlantısı yok ve olamaz. Müvekkilim Mustafa Söylemez'in de kendisiyle ilgili hiçbir şekilde bir dahili bu cinayetle alakalı olamaz. Bu tamamen bir kumpas ve iftiradır. Bu müfterilerin şu an kim olduğunu bilmiyoruz. Sadece bu ailenin üzerine bırakılmaya çalışılan bir durum onu biliyoruz" diye konuştu.

Bir kişinin beyanı ile Mustafa Söylemez'in gözaltında olduğunu iddia eden Fırat Söylemez, "Şu anda sadece gözaltı var. Bunu sebebi de bir kişinin verdiği beyan. Onun dışında hiçbir somut, kamera görüntüsü, kesin bir delil, yazılı belge, MOBESE kaydı hiçbir şey yok. Tam aksi bizim iddialarımızı ve bu eylemin Mustafa Söylemez tarafından yapılmadığını gösteren çok fazla emare, delil var" dedi.

halil-falyali-cinayetiyle-ilgili-ozel-bir-ekip-turkiye-ye-gonderilecek-979518-1.
Fırat Söylemez

'FALYALI İLE SÖYLEMEZ ARASINDAKİ TELEFON TRAFİĞİ SADECE BİR İDDİA'

Halil Falyalı ile Mustafa Söylemez arasında telefon kayıtlarının olduğunun sorulması üzerine Fırat Söylemez, "Söylemez'le Falyalı'nın tanıştığına bir arada olduklarına dair bir bilgi almadık. Telefon trafiği de bir iddia sadece. Çıkacaktır ortaya. Bizim aldığımız bilgilere göre böyle bir iletişim, aralarında bir diyalog ya da tanışma hiçbir zaman olmadı" cevabını verdi.

Falyalı cinayetinin, Şafak Mahmutyazıcıoğlu cinayetiyle ilişkilendirilmeye çalışıldığı ifade eden Fırat Söylemez, "Biri Yeşilköy'de öldürülen bir meslektaşım, bir tanesi Kıbrıs'ta yaşanan bir olay. Hepsinin tamamını Söylemez ailesi olarak lanse edilmesinin mutlaka bir sebep var. Faili meçhulse bir cinayet bir grubun üzerine bırakalım dosya kapansın mantığı. Bu geçmişte de böyle oldu. Ömer Lütfü Topal'da da bu oldu. Biz hukuk devletiyiz. Bu yanlıştan ivedi olarak dönülmesi lazım" dedi.

DHA