birgün

10° PARÇALI BULUTLU

Halk TV ‘günlük gazete’ hazırlığında

Halk TV'nin sahibi Cafer Mahiroğlu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, ‘yeni dönemin medyasını inşa ettiklerini’ ve ‘basılı gazete’ çıkaracaklarını açıkladı. Kanalın yorumcusu İsmail Saymaz da "Önümüzdeki süreçte bir günlük gazetemiz olacak" paylaşımında bulundu.

MEDYA 16.05.2022 13:00
Halk TV ‘günlük gazete’ hazırlığında
Abone Ol google-news

Halk TV, basılı gazete çıkarmaya hazırlanıyor.

Kanalın sahibi Cafer Mahiroğlu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımla ‘basılı gazete’ çıkaracaklarını duyurdu.

Mahiroğlu, “Tüm susturma çabalarına inat, iktidarın medya tekelini kıracağız. ‘Yeni dönem’in medyasını inşa ediyoruz. Halk TV ailesi daha da büyüyor. Basılı gazetemizle demokrasi, özgürlük ve insan hakları mücadelesine daha güçlü omuz vereceğiz. ‘HALK’ın vicdanı olacağız… YAKINDA…” dedi.

Halk TV’nin yorumcusu ve internet sitesinin yazarı İsmail Saymaz da Mahiroğlu’nun paylaşımını alıntılayarak, “Yasaklama girişimlerine, cezalara ve açılan davalara rağmen Halk TV ailesi büyüyor. Önümüzdeki süreçte bir günlük gazetemiz olacak. ‘Halk’ çaresiz ve yalnız kalmayacak” ifadelerini kullandı.

Halk TV’nin televizyon kanalının yanı sıra bir de internet sitesi bulunuyor.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun