birgün

4° AZ BULUTLU

YEŞİL BİRGÜN 09.11.2020 10:08

Halka karşı zafer kazanılmaz

Halka karşı zafer kazanılmaz

Barışcan SARIKAŞ

Ordu Ünye’nin Üçpınar köyünde maden sondaj çalışmasına karşı çıkan bölge halkının mücadelesi sürüyor. Eylemlerinin 11’inci gününde olan bölge halkı köy meydanında bir araya geldi. Sondaj çalışması yapılan bölgeye yürüyüş düzenleyen yurttaşlar yarım saat boyunca oturma eylemi yaptı.


Bölge halkından Cemal Çatal, “Biz incindik ama kimseyi incitmedik. Biz burada fındık bahçelerimizi, ormanlarımızı, doğamızı koruyoruz. Komutanlardan bir tanesi dediki ‘işte biz kazandık’ halka karşı zafer kazanılmaz. Biz halkız, biz haklıyız. Topraklarımızı savunuyoruz. Savunmaya, mücadele etmeye sonuna kadar devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Geçen hafta sondaj makineleriyle birlikte bölgeye gelen jandarma ile yurttaşlar arasında arbede çıkmıştı. Çıkan arbede de biber gazıyla müdahale eden jandarma 14 kişiyi gözaltına almıştı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol