birgün

27° AÇIK

SİYASET 08.12.2019 10:21

‘Halkbank’ı dolandırmaya çalışıyorlar’

‘Halkbank’ı dolandırmaya çalışıyorlar’

Haber Merkezi

Kurucuları arasında eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun da bulunduğu ve yönetim kadrosu Davutoğlu’na yakın olarak bilinen Şehir Üniversitesi’nin arazisine yönelik tartışmalar sürüyor.

‘Kardeşim’den ‘malum zat’a...

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, AKP’liler arasında da tartışma konusu olan İstanbul Şehir Üniversitesi ile ilgili iddialarda bulundu. Şehir Üniversitesi yönetimi için “Halkbank’ı dolandırmaya çalışıyorlar” diyen Erdoğan, Davutoğlu için de ‘malum zat’ ifadelerini kullandı. Erdoğan, Cumhurbaşkanı seçilmesinin ardından partisinin 2014’teki Olağanüstü Genel Kurulu’nda, genel başkan adayı olan Davutoğlu için ‘kardeşim’ ifadesini kullanmıştı.

“Şehir Üniversitesi’nin tahsisini başbakanlığım sırasında ben yaptım” diyen Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü: “Tahsisini ben yaptığım halde malum zat başbakan olunca bunu mülkiyet devrine dönüştürdü. Bu yapılamaz. Türkiye’de hiçbir üniversiteye tapu devri yoktur, olmamıştır. Bu mülkiyet devrini yaparken (Davutoğlu’nun) yanında Ali Babacan, Mehmet Şimşek, Feridun Bilgin var. Halkbank’tan kredi alıyorlar. Selef Cumhurbaşkanı (Abdullah Gül) beni aradı ‘Halledersiniz’ dedi.”

cukurda-defineci-avi-540867-1.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız