birgün

9° PARÇALI BULUTLU

Halkevleri 7’li masadan çekildi

Halkevleri, HDP, TİP, EMEP, SMF, EHP ve TÖP’le birlikte oluşturdukları '7’li masa'dan çekildi. Konuya ilişkin açıklama yapan Halkevleri Örgütlenme Sekreteri Mustafa Eberliköse, detaylı açıklamayı önümüzdeki günlerde yapacaklarını bildirdi.

SİYASET 25.08.2022 17:09
Halkevleri 7’li masadan çekildi Fotoğraf: Murat Bay
Abone Ol google-news

Halkevleri, HDP, TİP, EMEP, SMF, EHP ve TÖP’le birlikte oluşturdukları '7'li masa'dan çekildiğini açıkladı.

HDP'nin ‘Geniş Demokrasi İttifakı’ oluşturma çağrısıyla bir araya gelen, süreç içerisinde “mücadele ortaklığı” söylemiyle çalışmalar yürüten Türkiye İşçi Partisi (TİP), Emek Partisi (EMEP), Toplumsal Özgürlük Partisi (TÖP), Emekçi Hareket Partisi (EHP), Halkevleri (HE) ve Sosyalist Meclisler Federasyonu’nun (SMF) oluşturduğu '7'li masa'nın eş genel başkanları ve başkanlarının bugün İstanbul’da bir araya geldi. Yapılan toplantıya Halkevleri’nin temsilcileri katılmadı.

HALKEVLERİ ÖRGÜTLENME SEKRETERİ EBERLİKÖSE: DETAYLI AÇIKLAMA YAPILACAK

Gazete Duvar’dan Serkan Alan’ın haberine göre, Halkevleri Örgütlenme Sekreteri Mustafa Eberliköse konuya ilişkin yaptığı açıklamada İstanbul’da yapılan toplantıya “çekildikleri” için katılmadıklarını, Halkevleri olarak kendi programlarını oluşturduklarını ve buna dair çalıştıklarını söyledi.

Eberliköse önümüzdeki günlerde konuya dair detaylı açıklamanın Halkevleri Başkanı Nebiye Merttürk tarafından bir söyleşiyle kamuoyuna açıklanacağını söyledi.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol