birgün

11° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 21.02.2021 17:14

Halkevleri'nden BirGün’e ödül

Halkevleri Basın, Sanat ve Dayanışma Ödülleri'ni kazananlar açıklandı. Gazetemiz BirGün ve yazarımız Çağhan Kızıl da ödüle layık görülenler arasında yer aldı.

Halkevleri'nden BirGün’e ödül

Bu yıl 9’uncusu düzenlenen “Halkevleri Basın, Sanat ve Dayanışma Ödülleri”ni kazananlar açıklandı. Gazetemiz BirGün ve yazarlarımızdan Doç Dr. çağhan Kızıl da ödüle layık görülenler arasında yer aldı.

Halkevleri’nin 89’uncu kuruluş yıl dönümü kapsamında verilen “Halkın Hakları Basın, Sanat ve Dayanışma Ödülleri”ni kazananlar belli oldu. Bu yıl 9’uncusu düzenlenen ödüllerin teması ise “Pandemide direnenler”.

Ödüller, kazananlara pandemi dolayısıyla bugün saat 20.00’de Halkevleri’nin YouTube ve Facebook kanalı üzerinden yayımlanacak törenle sahiplerine verilecek. Emre Canpolat’ın sunumuyla gerçekleşecek törende, İlkay Akkaya, Feryal Öney, Mustafa Özarslan, Haluk Tolga İlhan ve Praksis’in katılımıyla canlı konser gerçekleştirilecek.

Bu yıl ödüle layık görülenler şöyle:

Birgün Gazetesi, Eylem Nazlıer, Çağhan Kızıl, Nazlı Yerebatmaz, Erinç Sağkan, Demet Aran, Tamer Arda Erşin, Vecih Cüzdan, Murat Bay, Burcu Karakaş, Gül Gündüz, Özge Erdoğan, Pelin Buzluk, Reyhan Karadeli, Nazan Karacabay, İlkay Akkaya, Aslı Alpar, Mezopatamya Ajansı, ISIG Meclisi, Cargilş işçileri, Gülistan Doku Nerede Komisyonu, TTB, Boğaziçi Dayanışması, Solfasol TV.

89 YILLIK KOCA BİR ÇINAR

Halkevleri’nin kuruluş yıl dönümü dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada, şu ifadelere yer aldı: “Bugün aydınlanma, demokrasi, eşitlik ve bağımsızlık yolunda yürüyen 89 yıllık koca bir çınarın kuruluş yıldönümü. Bilimle, sanatla, halkın eşitlik ve özgürlük özlemleri ile her koşulda buluşabilmiş bir halk örgütünün kuruluşunu kutluyoruz. Faşizm karanlığının ülkemiz üzerine çöktüğü her dönemde; hedef tahtasına oturtulan, kapatılan, baskılara, kovuşturmalara uğrayan, ancak emektar üyeleri ve yöneticileri tarafından her seferinde halk içinde halkla beraber ayağa kalkmayı becerebilen bir halk örgütüdür Halkevleri. 89 yıllık tarihimiz bilimin, aydınlanmanın tarihi olduğu kadar, halkın hakları mücadelesinin tarihidir. Yoksul ve emekçi halkla, onların çocuklarıyla, kadınlarla kurulan kopmaz ve sahici bağların tarihidir. Memleketin her bir taşına direnişi ve mücadeleyi kazıyan Halkevciler, tek bir kişi olsa dahi bulunduğu yerde dayanışmayı örgütler, mücadeleyi büyütür. 89 yıllık koca bir çınar, bugün yeniden doğuyor. Tarihsel gücü kadar genç ve dinamik mücadele örgütümüzün, halkın mücadele örgütünün nice senelerine.”

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol