Haluk Levent: Halk arasında mini etek ve başörtüsü problemi yok

SERKAN İLİK / BOZCAADA

30 Ağustos Zafer Bayramı etkinlikleri kapsamında Bozcaada Kalesi'nde düzenlenen konserde sahne alan Haluk Levent, son zamanlarda şort giydiği için dayak yiyen, tacize uğrayan kadınlar konusunda ve Atatürk büstlerine saldıran gerici eylemler için “Halk arasında mini etek, başörtü problemi yok. Yaklaşık 20 yıldır bütün şehirlerde konser veriyorum. Buna göz yuman bürokrasi bizim geleceğimizi şekillendirmeye çalışıyorlar ancak başaramayacaklar” dedi.

Bozcaada Belediyesi, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla binlerce kişinin katıldığı fener alayı düzenledi. Fener alayının ardından da Bozcaada Kalesi'nde Haluk Levent konseri düzenlendi. Haluk Levent, Bozcaada Kalesi'nde gerçekleşen ve binlerce kişinin katıldığı konserin başlangıcınında ve kapanışında İzmir Marşı’nı seslendirdi.

Haluk Levent konser sırasında ise son dönemde kıyafetleri nedeniyle saldırıya ve tacize uğrayan kadınlar ve Atatürk büstlerine saldırılar hakkında konuştu.

“Halkın arasında mini etek, başörtü problemi yok. Yaklaşık 20 yıldır bütün şehirlerde konser veriyorum, kendisi başörtülü olan kızı mini etekli olan binlercesini gördüm. Biz halk olarak herkesin birbirine tahammül etmesine inanıyoruz ve bunu yaşıyoruz. Çocukluğumdan beri ben bunu böyle gördüm. Şimdi vahşiler çıkmaya başladı. Sadece Atatürk büstlerini vurmak, kırmak değil. Bunu aslında propaganda aracı olarak kullanıyorlar. Minibüste, otobüste görüntüleri görüyorsunuz. Durduk yerde, oturduğu yerde kızlarımız dayak yiyor, yumruklanıyor ve taciz ediliyor. Buna bazen göz yuman bürokrasi bizim geleceğimizi şekillendirmeye çalışıyor. Başaramayacaklar” diyen Haluk Levent sözleri Seyyit Nesimi'ye ait olan “Haydar” adlı şarkıyı örnek gösterek seslendirdi.

haluk-levent-halk-arasinda-mini-etek-ve-basortusu-problemi-yok-344277-1.

haluk-levent-halk-arasinda-mini-etek-ve-basortusu-problemi-yok-344278-1.