birgün

24° AÇIK

Hande Çiğdemoğlu'nun yeni kitabı 'Kâğıt Kesiği' raflarda

BİRGÜN KİTAP 27.06.2022 12:50
Hande Çiğdemoğlu'nun yeni kitabı 'Kâğıt Kesiği' raflarda
Abone Ol google-news

Yazar Hande Çiğdemoğlu'nun yeni kitabı Kâğıt Kesiği, İnkılâp Kitabevi imzasıyla raflardaki yerini aldı.

Kâğıt Kesiği 18 öyküden oluşurken; kitapta 2021 Gülten Akın Yılın Yazarı Mektup Yarışması Büyük Ödülü, 2020 Fakir Baykurt Öykü Yarışması Birinciliği ve 2020 Seyhan Livaneli Öykü Yarışması Üçüncülüğü alan öyküler de yer alıyor.

Zülfü Livaneli’nin kitabın arka kapağında bulunan değerlendirmesi ise şöyle: "Hande Çiğdemoğlu, hayata dair olsa da pek konuşulmayan, kâğıt kesiği gibi sızlatan konular işliyor. Kahramanın kısa bir süre içinde yaşadıklarını anlatırken, öncesi ve sonrasıyla onun bütün hayatını yansıtan hikâyeler yaratıyor. Çeşitli insanlık durumlarını ve hayatın gerçeklerini görünür hale getiriyor. Bir öyküsünün başlığına benzer biçimde anlatıyor; çok dokunmadan, fazla üzmeden. Böylesine olgun bir ilk kitap olan Kâğıt Kesiği’nin ve Hande Çiğdemoğlu’nun edebiyat yolculuğunu umutla takip edeceğim."

HANDE KÖYMEN ÇİĞDEMOĞLU HAKKINDA

1979 yılında İstanbul’da doğdu. Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme bölümünde başladığı eğitimine, aynı üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme yüksek lisans programı ile devam etti. Öğretmenlik, bankacılık, sigortacılık, muhasebe ve finans uzmanlığı yaptı. Ardından yönünü tamamıyla edebiyata çevirdi. İki yıl boyunca “Sevdalım Hayat” sitesinde düzenli yazılar yazdı. BirGün, Varlık, Bavul, Masa, Kitap Eki, KE Dergisi, Öykü Gazetesi, Oggito ve Parşömen Sanal Fanzin gibi pek çok gazete, dergi ve internet sitesinde yazıları yayımlandı. Kitap Cumhuriyeti “Yaz Öyküleri” Öykü Seçkisi, Yazı-Yorum Dergisi “Başkalarının Çiçekleri” Öykü Seçkisi’nde yer aldı. Ayrıca çeşitli dijital platformlarda öyküleri seslendirildi.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun